Tisíce diváků, desítky atletických celebrit a hlavně výkony na světové úrovni. Ano, to je nejprestižnější atletický mítink v České republice je bezesporu Zlatá tretra. Dostat se na tuto akci znamená že patříte mezi významné atlety. Letos se to podařilo mladé kladivářce Tereze Králové z Hvězdy SKP Pardubice, mistryni republiky do 22 let v hodu kladivem. Letošní sezonu zahájila výkonem 64,46 m. V Ostravě doplnila desítku závodnic a výkonem 61,74 metru skončila na devátém místě Soupeřit s čerstvou světovou jedničkou Betty Heidlerová a dalšími špičkami v této disciplíně prý bylo pro Terezu velkým zážitkem.

Startovat na tak prestižním atletickém podniku se nepoštěstí každému atletu. Můžete popsat vaše dojmy.

Zaprvé jsem vůbec ráda, že jsem se do této elitní sestavy dostala. Je to skvělý zážitek i velká zkušenost, vždyť za několik týdnů budu opět v Ostravě závodit při ME do 22 let. Viděla jsem řadu špičkových závodnic před akcí i v samotném závodě a odnesla jsem si mnoho poznatků do své další přípravy. Původně jsem vůbec neměla startovat, takže jsem bohužel na tento závod nestačila vyladit formu. A vlastně si ani po krátkém soustředění v Pardubicích trochu odpočinout.

Terezo, zkuste vtáhnout naše čtenáře do vašeho závodu…

Soustředila jsem se hodně na sebe a věděla jsem, že na postup do finále musím hodit výkon na úrovni svého osobního rekordu, který má hodnotu 65,62 metru. To se nakonec potvrdilo. První pokus jsem šla úplně naplno a hod okolo 64 metrů jsem přešlápla. Byla to škoda, tak jsem ve druhém pokusu zajišťovala 61,74 metru. Třetí hod byl hop nebo trop a trochu jsem nezvládla zrychlení a pokazila ho. Přesto si myslím, že jsem svou úrovní obstála.

Evropský šampionát je za dveřmi. Ovšem to není jediná akce, která vás čeká viďte?

Ihned po Zlaté tretře jsem navázala na předchozí přípravu směrem k evropskému šampionátu a také mistrovství republiky dospělých a do 22 let. Trochu jsem zklamaná z toho, že družstvo USK Praha, kde letos hostuji, neodletělo na Evropský pohár. Vždyť kvůli těmto závodům jsem změnila přípravu a neúčast mě trochu rozzlobila. Mým dalším cílem je reprezentovat pardubickou Hvězdu a co nejlépe navázat na loňské úspěchy.

(yak, zz)