Ragbisté Slavie Praha hrají druhou nejvyšší ragbyovou soutěž a v této soutěži převálcují, na koho ukážou. Naposled hráči nejstaršího českého klubu nadělovali borcům z Přelouče, kteří v sobotu 16. března 2024 přicestovali do Edenu jen se sedmnácti zdravými hráči, které mohli napsat na soupisku.  Bodový příděl Pražanů se tak na konci utkání zastavil dva body před stovkou, a tak v Edenu neřešili problém, jak zobrazit skóre, které je tříciferné, když umožňuje uvádět čísla jen ta dvojciferná.

Zápas první ligy byl tedy úrodný na položené pětky, kterých bylo položeno celkem 18 v poměru 16:2. Diváci v Edenu viděli položenou pětku v průměru přibližně každých čtyři a půl minuty.  Za Slavii bodovalo celkem devět hráčů a za Přelouč jen dva.

"Máme nyní velkou marodku. Mezi zraněnými hráči jsou zejména klíčoví hráči, proto si z Prahy odvážíme tak vysokou porážku. Navíc Slavie v této soutěži  nemá konkurenci a nesmíme zapomenout, že o tom, že se hraje v Edenu druhá nejvyšší soutěž, se rozhodlo loni v rozhodujícím duelu Slavia - Praga, kde domácí Slavia prohrála jen o jediný bod 19:20. Nu a vidíte dnes. Praga vede extraligu a Slavia všem svým soupeřům včetně nás naděluje debakly.  V současné době sice náš tým není pro Slavii silným soupeřem, ale vždy tomu tak nebylo. V roce 2020, kdy Slavia hrála s Přeloučí v extralize, jsme ji doma porazili. Tehdy se hrálo v době covidových opatření, ale i tak Přelouč tehdy odehrála všech sedm utkání, jenže protože ostatní účastníci některá utkání nehrála, Česká rugbyová unie ten ročník celý anulovala, třebaže bylo nesehráno jen sedm utkání a před startem tohoto ročníku bylo určeno, jak bude rozhodnuto o nesehraných utkáních. Takže i když jsme  před čtyřmi lety regulérně porazili Slavii, ten výsledek nakonec nebyl po anulování celého ročníku registrovaný," řekl po posledním prvoligovém utkání v Praze předseda přeloučského klubu Bořek Trejbal.

Přeloučští ragbisté se chtějí na konci prvoligové soutěže umístit ve středu tabulky a představit se poprvé v tomto roce na svém hřišti s Bystrcí a se Zlínem v nejlepší formě.

(Petr Skála)

První liga: Slavia Praha - Přelouč 98:12 (43:5)  

Pětky: 16:2. Body: Fojtík 23, David Miřácký a Pospíšil (oba 15), Pasbecar, Severýn, Hora (všichni 10), Adam Miřácký, David, Ševčík (všichni 5) - Jan Čížek 7, David Staněk 5. Diváků: 200.