Petr Musil v barvách RC Říčany položil jednu ze třinácti pětek v utkání proti Olomouci a tím se zasloužil o krutou porážku borců z Hané 11:71.

Radim Backa, který už tradičně několik sezón hraje střídavým startem za Pragu Praha, v úvodním utkání Pragovky s Petrovicemi sice položil jednu pětku, ale ani ten jeho pětibodový příspěvek ve prospěch Pragy tomuto týmu nepomohl. Praga prohrála 14:31 a zkomplikovala si cestu do TOP 6, jež budou hrát jen první tři týmy z pětičlenné skupiny.

Backa s Musilem se v letošní sezóně nemusí ani na hřišti potkat jako soupeři. Skupinu A totiž hrají Praga, Petrovice, Sparta, Slavia a Havířov a skupinu B Říčany, Tatra, Olomouc, Brno a Vyškov.

Přelouč bude hrát v nastávající sezóně přebor Čech, který je pro Východočechy ekonomicky výhodnější než první liga, ze které na svoji žádost odstoupili.

Navíc borci z Přelouče odehrají v přeboru více utkání, než kdyby hráli první ligu, neboť tu budou hrát jen Ostrava, Bystrc, Zlín a Bratislava. V Přeboru se Přelouč naopak utká se starými známými s béčky Pragy a Slavie a iuridikou Praha. Nováčky v soutěži bude Tatra B a společenství Písku a Strakonic.

Pro tým Přelouče, za kterou vedle sebe hrají zkušení borci s mladými hráči, bude zkušenost z přeboru důležitá. Od sezony 2011/2012 se struktura soutěží opět pozmění.

Extraliga se bude hrát v osmi týmech a první liga v šesti. Do letošní soutěže vstoupí Přelouč 12. září na půdě RC Praga B, domácí premiéra se uskuteční 19. září s RC Tatrou Smíchov. Další duely: 25. 9. RC Slavia Praha B (v), 17.10. Písek/Strakonice (d), 24.10. ARC Iuridica (v).

(ps)