Sezona plná výjezdů. Závodníci pardubického Karate Lions rok od roku častěji expandují za hranice naší vlasti. V tom letošním někteří z nich navštívili těch zemí více. Pochopitelně čeřili hladinu i v domácích vodách.

Austrian Junior Open: světový pohár v Rakousku.

K našim jižním sousedům se vydaly Kristýna Vavrušková a Lucie Vavrušková. Startovaly na jednom z nejprestižnějších turnajů starého kontinentu. A postavily se konkurenci závodníků hned z 21 zemí. Kromě tradičních evropských vlajek se na stožárech před halou vyjímaly také ty z Austrálie, Kanady, či Egypta. V Salzburku se nakonec sešlo přes tisíc soutěžících. Mladé lvice se rozhodně neztratily. Kristýna dokonce vybojovala velice cenné body do světového žebříčku, když v otevřeném kumite do 14 let skončila pátá.

„Naše děvčata si odvezla ničím nenahraditelné zkušenosti a zážitky z turnaje, kde se střetli závodníci hned ze čtyřech kontinentů," tvrdí pardubický trenér Ondřej Charvát.
Lignano: světový pohár v Itálii.

Trojice pardubických karatistů Milan Tesař, Jan Vobruba a Ondřej Charvát zúročili získané zkušenosti ze soustředění s italskou reprezentací. Hned je totiž proměnili v cenné výsledky. V olympijském areálu, kde se celá akce konala, se na tatami postupně vystřídalo téměř 1200 karatistů z těchto zemí. zavedené značky jako Chorvatsko, Německo, Polsko doplnily třeba: Brazílie, Senegal či Kolumbie.
Výsledky: 3. Milan Tesař – kumite muži nad 84 kg, 7. Jan Vobruba – kumite junioři, 11. Ondřej Charvát – kata muži.

„V konkurenci závodníků z několika kontinentů jsme ukázali že jsme rozhodně nejeli do Itálie na výlet, Naše výsledky v tak obrovské konkurenci, jaká byla na světovém turnaji v Itálii, jsou pro nás dobrou zpětnou vazbou a motivací k dalšímu tréninku a přípravě. Samotná účast na turnaji s třicetiletou tradicí v zemi, kde je karate skutečně populárním sportem, byla pro nás neobyčejným zážitkem," prohlásil za všechny Charvát.
České Budějovice – Bohemia Open 2015.

Pardubičtí lvi bojovali o cenné kovy v této sestavě: Lucie Vavrušková, Kristýna Vavrušková, Ondřej Charvát a Radek Netolický. Přesto, že měli Lvi na turnaji pouze čtyři závodníky dali o pardubickém karate znovu vědět.
Výsledky: Kristýna Vavrušková – 1. v kumite Ippon shobu žákyně, 3. kumite žákyně WKF, 3. kata žákyně, Ondřej Charvát – 3. kata muži, Radek Netolický – 3. kumite starší žáci, Lucie Vavrušková – 5. kumite mladší žákyně.
Národní pohár v Praze.

Trenérské trio pardubického klubu vyrazilo svádět boje do hlavního města. Na pražských tatami se nejvíce dařilo Tesařovi a Vobrubovi.
Výsledky: 1. Milan Tesař – kumite muži nad 84 kg, 1. Jan Vobruba – kumite junioři do 76 kg.

„Kromě toho, že aktivní závodní činnost trenérů je motivací pro naše žáky, výborným způsobem si můžeme ověřit v praxi vyučované principy," říká třetí z nich Ondřej Charvát.

Budapešť – světový pohár. Kristýna a Lucka Vavruškovy se potýkaly s velkou konkurencí i v Maďarsku. Světový pohár v Budapešti má velice dlouho tradici a patří mezi prestižní turnaje na starém kontinentu. Tentokrát se nejvíce dařilo K. Vavruškové, která brala páté místo v kumite starší žákyně .

„Možná jí chybělo trošku sportovního štěstí, ale i tak je pátá příčka na takto velkém turnaji velice solidním výsledkem," má jasno Charvát.