FORT Lanškroun připravuje už 23. ročník cyklistického etapového závodu juniorů s mezinárodní účastí pod názvem Regionem Orlicka. Tři dny spolu bude soupeřit nejen republiková špička kategorie juniorů a kadetů, závodit budou i Slováci, Poláci, Němci a Rakušané. Nejvíce napilno budou mít mladí cyklisté v sobotu, to je čeká plných sto kilometrů, z nichž prvních deset obstará časovka.

Nejdelší etapa na samý závěr závodu

Poprvé do pedálu šlápnou účastníci 23. ročníku na lanškrounském náměstí M. Marků v pátek úderem šestnácté hodiny. Rudoltická etapa, která je vypsána jako první, zavede závodníky na jedenáctikilo­metrový okruh, ten absolvují celkem sedmkrát. Nejrychlejší by mohli být v cíli, opět na náměstí v Lanškrouně, ještě před devatenáctou hodinou.

Hodně o celkovém pořadí napoví druhý den, protože v sobotu se pojedou, jak uvádějí pořadatelé, dvě etapy během jediného dne. Časovka „Nepomucká“ měří rovných deset kilometrů a začátek i konec má u areálu firmy Dota, o půl třetí pak odstartuje třetí etapa „Přes Křížové hory“ dlouhá devadesát kilometrů. Cyklisty zavede mimo jiné do Červené Vody, Štítů, Drozdova či Cotkytle, končit se bude jak jinak, opět v Lanškrouně.

O majitelech všech trikotů (sprinterská soutěž, soutěž o nejlepšího vrchaře a soutěž o nejlepšího závodníka ročník narození 1992) i celkovém vítězi se pak rozhodne v závěrečné nedělní etapě měřící bez čtyř kilometrů rovnou stovku. Z náměstí M. Marků vyjede peloton směr Ostrov a dále bude pokračovat do Dolní Dobrouče, Verměřovic, Letohradu, Žamberka, Libchav, Ústí nad Orlicí, České Třebové a přes Skuhrov opět do Lanškrouna. Zpět na náměstí by měli přijet kolem půl dvanácté dopoledne.

Závody pojedou za běžného provozu

Jak upozorňují organizátoři z SKP Duha – FORT Lanškroun v tiskové zprávě, pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Řidiči na Orlickoústecku se tedy budou muset všechny tři dny obrnit trpělivostí a mladým cyklistům vyjít maximálně vstříc. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky policie ČR. Další opatření pro bezpečnost a plynulost silničního provozu bude řešena dle požadavků a situace pořadatelem závodu.

„Zveme všechny příznivce cyklistiky ke shlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů,“ vzkazují ještě organizátoři významného podniku.(jp)