Alžběta Řehůřková společně s pardubickým Jiřím Jedličkou splnili limity pro mistrovství Evropy, které se v prosinci koná v maďarském Debrecínu, v předstihu na Velké ceně Znojma. Po Grand Prix Brna se k nim přiřadila Jana Klusáčková (za svobodna Myšková), plavkyně PK Hradec Králové, a to v závodě na 100 m volný způsob (54,95). Ale… „Jana zimní Evropu vynechává. Chce se perfektně připravit na ME v dlouhém bazénu, které se koná na jaře v nizozemském Eidhovenu, a především pak na olympiádu v Pelkingu,“ osvětlil hradecký trenér Martin Prokeš.

Po víkendu se může do bílého roucha zahalit a slavit Trutnov. Alžběta Řehůřková se postarala o zlatý zápis do kroniky nejen města, ale celého východočeského plavání. „Bětka vyhrála osmistovku kraul v čase 8:49,90 a připsala si 823 bodů. Tento zisk jí stačil na udržení prvního místa. Sandru Kazíkovou porazila o pouhých devatenáct bodů, což jsou v přepočtu dvě desetiny vteřiny v závodě na 50 metrů kraul. Obrovský úspěch našeho klubu podtrhly Aneta Pechancová a Barbora Morávková. Obě dvě totiž figurují v první desítce celkového pořadí Českého poháru,“ zářil na všechny strany trenér Lokomotivy Trutnov Tomáš Břeň.

Nejhodnotnější výkon mítinku podle bodovacích tabulek předvedl v mužské kategorii Jiří Jedlička. „Ve své královské disciplíně na 200 metrů prsa, díky které se podívá do Debrecínu, zaplaval čas 2:09,83. Jirka ještě dominoval prsařské stovce (1:01,51),“ poznamenal pardubický trenér Tomáš Neterda.

O víkendu rovněž padly dva české rekordy, v podání znojemských borců. Květoslav Svoboda dohmátl v polohovém závodě na 400 metrů v čase 4:13,18 minuty, Michal Rubáček se na motýlkářské stovce blýskl výkonem 53,30 sekundy.

Pro mistrovství Evropy doplní východočeské plavce Květoslav Svoboda, Tomáš Fučík a po brněnském podniku také Michal Rubáček, Alena Nývltová a Sandra Kazíková. Podle zákulisních informací dostane od plaveckého svazu divokou kartu Petra Klosová, která studuje americkou univerzitu.