Pasos po nezdarech v domácích zápasech prohrávali v play down 0:2 na zápasy. V Chomutově tak museli jenom vítězit. To se ale Pardubicím nepodařilo a prohrály 2:7 a 4:12. Premiérovou sezonu v nejvyšší soutěží tedy zakončily na posledním místě a sestupují do druhé ligy.

„Velmi těžko se mi o tom mluví, ale výsledky jsou jasné. Nedokázali jsme uhrát v play down ani jednu výhru a Chomutov bude v extralize zaslouženě pokračovat i příští rok. Velmi nás mrzí první domácí zápas, který jsme měli zvládnout. Soupeři gratuluji za kvalitní zápasy a přeji mu příští rok hodně štěstí v Extralize,“ zhodnotil neúspěšné play down manažer pardubického klubu Libor Matějka.

„Celkově nám nevyšel start do ligy, potýkali jsme se se zraněními. Poté hodně kluků mělo reprezentační povinnosti. Takže v první polovině základní části jsme v kompletní sestavě hráli až v červnu. Do druhé poloviny soutěže už jsme vstupovali z posledního místa s myšlenkami na udržení. Celkově tedy sezonu hodnotím jako neúspěšnou. Získali jsme opravdu hodně zkušeností a věřím, že to nebyl poslední počin Pasos Pardubice v extralize,“ zhodnotil první sezonu klubu mezi elitou Libor Matějka.