Opět po roce. Největší atletická akce ve východních Čechách se vrací na scénu. V úterý 25. června uspořádá atletický oddíl Hvězda Pardubice na Městském atletickém stadionu již 27. ročník Pardubického atletického mítinku.

Poslední souboj basketbalových legend Jiřího Welsche a Luboše Bartoně v pardudubické ČSOB pojišťovna ARENĚ.
Show Jury i Luboše pokračuje...

Sedmnáct disciplín

„Od půl páté odpoledne čeká sportovce i diváky celkem 17 atletických disciplín dospělých a dva vložené běhy na 400 metrů pro žáky naší přípravky. Jednotlivé disciplíny jsou koncipovány jako Velké ceny pardubických firem a společností, které společně s Pardubickým krajem, městem Pardubice a dalšími partnery podpořily tuto významnou sportovní akci,“ uvádí Jana Kárníková, a organizátorka tohoto mítinku Jana Kárníková a dodává

„Letošní ročník se znovu odehraje za účasti i zahraničních reprezentantů a to nás velmi těší,“ poukazuje na příjemný fakt místopředsedkyně Hvězdy Pardubice.

První disciplínou bude v 16.35 h, bude vrh koulí mužů, jako VC Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s.. Rekord mítinku ve vrhu koulí má hodnotu 20,16 m. V úterý by prý mohl být překonán, neboť se dostaví Orazio Cremona z Jihoafrické republiky, který má osobák 21,51 m.

V 16.40 se na hlavní rovince tartanového oválu představí sprinterky na 100 m ve VC CODE spol. s r.o. Rekord drží reprezentantka Kateřina Čechová časem 11,48 s.

Na vedlejší ploše se v tu dobu roztočí kladivářky ve VC BAUSET CZ, a.s. Pravidelnou účastnicí, která do Pardubic jezdí velmi ráda je česká rekordmanka a reprezentantka Kateřina Šafránková. O nejvyšší příčky bude bojovat domácí kladivářka Adéla Korečková, která již splnila limit pro Mistrovství Evropy do 22 let.

Nejkratší sprint mužů – 100 m, se koná v 16.50 h jako VC hejtmana Pardubického kraje. Před tribunou proběhnou nejrychlejší čeští borci a nahlášen je i start závodníků ze Saudské Arábie.

V 17. hodin se postaví na start běžkyně na 800 m ve VC Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR. Hned po nich (17.15) uslyší startovní výstřel na té samé trati běžci ve VC VÁGNER COLOR, s.r.o. Běhy na 800 m bývají pravidelně kvalitně obsazeny a uvidíme zde i zástupce Hvězdy Pardubice.

Závody pro děti

Následovat bude v 17.30 první vložený běh na 400 m pro děti z přípravky Hvězdy Pardubice. Ve stejnou dobu zahájí svou soutěž také diskaři, zde by se měli představit opět zahraniční závodníci v čele Irfanen Shamshuddin z Malajsie, který umí za 60 m.

Do svých soubojů se pustí i trojskokani ve VC KAVON CZ s.r.o., Zde bude Hvězda Pardubice spoléhat na domácího Jiřího Vondráčka, kterému patří výkonem 15,60 m druhé místo českých tabulek.

V 17.40 se rozběhne soutěž koulařek, jako VC KVIS Pardubice, a.s. Domácí Hvězda Pardubice zde bude mít želízko v ohni v podobě Jany Kárníkové.

Současně se představí i ženy na svém nejdelším sprintu (400 m) ve VC Města Pardubic. O deset minut později odstartuje běh na 400 m mužů jako VC Služby města Pardubic, a.s. I v něm by se měl představit závodník ze Saudské Arábie.

V 18 hodin padne výstřel ke druhému vloženému běhu na 400 m pro děti z přípravky domácího oddílu. Následně v (18.15) odstartují muži na nejdelší trati mítinku (5 000 m), Hvězda Pardubice má tradičně kvalitní běžce. V 18.30 h vstoupí na hlavní plochu diskařky ve VC TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč. Pravidelnou účastnicí je česká jednička Eliška Staňková. Svůj start ohlásila i vítězka deaflympiády Lenka Matoušková. Od 18.35 se začne bojovat v dálkařském sektoru, zde drží rekord český reprezentant Radek Juška skvělým výkonem 7,95 m.

Na vedlejší ploše se v tu dobu roztočí kladiváři ve VC HVĚZDY PARDUBICE z.s. Zde by se měl být hlavním favoritem Roberto Sawyers z Kostariky, když jeho osobní rekord má hodnotu 77,15 m. Na dráhu nastoupí také sprinterky na 200 m a deset minut po nich se ve stejné disciplíně představí i muži. Ti pak zakončí program Pardubického mítinku. (zz, yak)