Rozebrat a zneškodnit… Tímto heslem se v pondělní předehrávce mezisvátkového kola Kooperativa NBL patrně řídili pardubičtí basketbalisté. Druhý nejlépe střílející celek vyzval na souboj nejlepší obranu celé soutěže. A lépe dopadlo utkání pro útoky (92:87).

Děčín přijel na východ Čech s vítěznou šňůrou v zádech, která ho vystřelila na druhé místo, právě před Pardubice, které ve druhé čtvrtině základní části vinou rozsáhlé marodky klopýtaly. Navíc děčínská obrana nahání všem soupeřům hrůzu. Do pondělního utkání Válečníci inkasovali v průměru 74 bodů. Na druhou stranu Beksa se mohla chlubit 87 body za zápas.

Pardubické fanoušky potěšila při pohledu na palubovku dvojitá radostná zpráva. Do zápasu zasáhnou dlouhodobí marodi duo Ko+Ko. Tedy
Kotas – Kohout. A nutno podotknout, že postupem času se „vyvinuli" ve vůdce tohoto povánočního střetu.

„ Jsem velmi rád za důležité vítězství. Stále se potýkáme s marodkou, ale celý tým povzbudil návrat Ondry Kohouta a Lukáše Kotase. Chtěli jsme hlavně ubránit dvojici Vyoral – Tucker. U Vyorala se nám to celkem podařilo, nicméně Tuckerovi jsme nechali ve druhé půlce volné střely. Celý zápas jsme byli agresivnější a neprohráli jsme na doskoku, což bylo klíčové," tvrdí pardubický kouč Dušan Bohunický.

Pardubické družstvo si dvakrát zahrávalo s otevřeným ohněm. Necelé dvě minuty před koncem první čtvrtiny vedlo 23:10, aby na konci třetí minuty druhého kvartálu byl stav 29:28. Osm a půl minuty před koncem zápasu mělo k dobru patnáct bodů (75:60). Jenže v čase 36:47 se Severočeši přitáhli na jediný koš (83:81).

„Návraty Děčína jsou pro tento tým typický. Válečníci dostávají svého názvu a jsou velmi bojovní. Nakonec rozhodly velmi důležité trojky Viktora Půlpána," podotýká Dušan Bohunický.