Celá sportovní událost zahájila v 9 hodin a děti si mohly vyzkoušet jednotlivé atletické disciplíny - sprint, překážky, skok daleký i vysoký, vrh koulí, dále si děti proběhly opičí dráhu, vyzkoušeli funkční trénink, hod na cíl, střelbu na basketbalový koš, ale i další stanoviště jako chůze naslepo, skákání v pytli. Dvě stanoviště zastřešily zdravotní pojišťovny, kde byly připraveny další zábavné soutěže. Děti měly volně k dispozici malování na obličej a nafukovací skákací atrakci. Celou akcí účastníky opět prováděla skvělá moderátorka Klára Fenclová.

A jak hodnotí tuto akci hlavní organizátorka Dětského dne s atletikou a místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková?

„Nejprve musím říci, že jsem velmi ráda, že jsme mohly Dětský den uskutečnit. Počasí nám nebylo příliš nakloněno a celý víkend bylo velmi deštivo. A ačkoli to ráno vypadalo všelijak, nakonec si děti užily pěknou neděli na stadionu. Potrápil nás jen slabý deštík okolo poledne, jinak bylo sice pod mrakem, ale nepršelo. Účast sice vlivem počasí nebyla dle našich představ, ale na 350 spokojených dětí, které a nadšením sportovaly a soutěžily jsou naší odměnou. K nim připočítejme mladší sourozence, kteří ještě nesoutěžili, rodiče a účastníky všech běhů a můžeme hrdě říci, že na Městském atletickém stadionu bylo v neděli přes 800 lidí."

Děti, které soutěžily v rámci dětského dne, dostávaly na jednotlivých stanovištích obrázková razítka do své hrací karty, tu pak odevzdaly v dárkovém stanu a získaly tak svoji odměnu. Pro všechny děti byla připravena pěkná trička a další drobné dárky včetně pardubického perníku a diplomu.

Během dne proběhla také tři slosování vyplněných kupónů z hracích karet o další atraktivní ceny. V každém losování byli vybráni tři účastníci, kteří vždy obdrželi spousty dárků.

Co se týká běžeckých soutěží, tak těch bylo opět několik…

„Běh rodičů s dětmi je vždy velmi oblíbený a je o něj zájem, takže jsme letos opět uspořádali hned dva v 11 h a ve 13 h. Na dráze Městského atletického stadionu se představily děti v různém věku, a ti nejmenší sportovci do cíle doběhli s podporou svých rodičů nebo dojeli v kočárku. Každý, kdo dokončil tuto trať, dostal v cíli sladkou medaili v podobě fidorky," vysvětluje hlavní organizátorka.

Vítězkou Lidového běhu, který je určen pro širokou veřejnost, se stala Marta Fenclová, když 2000 metrů zvládla v čase 7:21,07 min. Nejrychlejším mužem se stal věkem ještě žák, Tomáš Morkes, za čas 7:52,50 min.

Desítka Hvězda Pardubice zapsala již svůj 53. ročník a byl bohužel deštivý. Počasí se celý den drželo a déšť si počkal až na Desítku Hvězdy Pardubice, která startovala v 15 hodin. Jejím vítězem se stal Jiří Chyba, který proťal cílovou pásku v čase 36:03,14 min. Mezi ženami zvítězila domácí závodnice Hvězda Pardubice Kateřina Machová za čas 39:05,72 min.“

„Jsem velmi ráda, že se 7. ročník Dětského dne s atletikou vzhledem k počasí vydařil a všechny děti i jejich rodiče si užili skvělý den plný sportu a zábavy. Je pro nás velkou odměnou, že si děti s rodiči přijdou tuto akci k nám užít. Již nyní se těšíme na další ročník a pokusíme se zábavu pro děti ještě vylepšit,“ uvádí hlavní organizátorka dětského dne Jana Kárníková a dodává: „Ještě bych velmi ráda poděkovala všem partnerům, kteří se podíleli na podpoře Dětského dne s atletikou, bez jejich pomoci bychom takovouto akci nemohli připravit. Děkuji také všem atletům a dobrovolníkům, kteří pomáhali na jednotlivých sportovních stanovištích přímo v den konání.“

(Jana Kárníková)