RUMUNSKO – ČESKO 68:83
Body: Moldoveanu 24, Paliciuc 12, Calota - Popa 7, Mandache a Nicolescu a Baciu po 5, Petrisor a Torok po 3, Nicoara 2, Cate a Kuti po 1 – Hruban 25, Satoranský 20, Auda a Kříž po 8, Šiřina a M. Peterka po 7, Palyza 6, Kyzlink 2. Rozhodčí: Vazquez (Portor.), Zaschuk (Ukr.), Krejic (Slovin.). Fauly: 21:21. Trestné hody: 19/15 – 17/14. Trojky: 9:9. Doskoky: 40:34. Čtvrtiny: 22:21, 38:40, 47:62.

Prvních pět minut bylo vyrovnaných. Pak se ale Češi utrhli zásluhou přesné ruky z trojkové vzdálenosti do vedení 15:9 a ještě měli k dispozici míč. Útok však nezakončili přesně a domácím narostla křídla. Odpověděli jim stejnou mincí a dokonce se dostali do vedení. V plusu se udrželi ještě tři minuty ve druhém kvartálu. Naši reprezentanti ovšem nepodlehli bouřlivé atmosféře v hale a vedení si vzali zpět. Až do konce prvního poločasu se pak vyvíjelo skóre jako na houpačce.

Po přestávce to dlouho vypadalo, že si český tým vzal s sebou z kabiny jehlu a niť. Svůj koš totiž zalátoval tak důkladně, že družstvo pořádající země pět minut nemohlo dostat míč do obroučky. V tento úsek si lvi vypracovali rozhodující náskok, ze kterého vyžili až do konce zápasu. 

Na dvojciferný rozdíl se vyšplhalo skóre už po dvou minutách třetího hracího období. Českou hru nejen dirigoval ale i přesně cílil Tomáš Satoranský. K němu se přidal Vojtěch Hruban, který prožil životní zápas v reprezentaci. V posledním dějství se náskok hostů blížil ke dvaceti, ale slabší momenty zapříčinily, že se „smrskl“ na jedenáct (pět minut před koncem). To byla voda na mlýn rumunského publika, nicméně jeho touhu hráči na ploše nevyslyšely. Protože jim to Češi jednoduše nedovolili. 

Domácí publikum ztichlo a české skupinky jim odpověděly skandováním: Kde máte kotel?  Tři minuty před koncem se naši fandové jako jeden muž zvedli a skandovali Kdo neskáče, není Čech! Jejich miláčci si závěr utkání pohlídali a tak se po utkání radovaly skupinky fanoušků, které vyznávají bílou, červenou a modrou barvu. 

NÁZOR PO UTKÁNÍ
Ronen Ginzgurg, trenér České republiky: "V hale byla skvělá atmosféra. Vstup do turnaje nebývá lehký, ale rozhodla naše dobrá třetí čtvrtina. Jsem spokojený s výkonem svých hráčů, zvláště s ohledem na to, že pro některé z nich to byl první zápas na mistrovství Evropy. Je to pro nás skvělé vítězství. Ukázali, že jsou to dobří hráči a ukázali velký charakter."