Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ruský den: Hnědý valach Amber Hill zvítězil

Pardubice – Na zdejším závodišti se konal třetí dostihový mítink letošní sezony – Ruský den.

31.5.2010
SDÍLEJ:

Vítězem hlavního dostihu se stal Amber Hill v sedle s žákem Josefem Váňou mladšímFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Vrcholem odpoledne byl 7. ročník Ceny Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Steeplechase I. kategorie na 3900 metrů s celkovou dotací 120 tisíc korun vyhrál sedmiletý hnědý valach Amber Hill s žákem Josefem Váňou mladším. Svěřenec trenéra Josefa Váni staršího, který reprezentuje stáj Hexion-Váňa, po skvělém finiši obhájil loňské vítězství v tomto dostihu, jenž byl přípravou na červnový Zlatý pohár Chládek a Tintěra Pardubice.

Amber Hill vyhrál po boji o jeden a půl délky. Druhá stejně jako před rokem skončila šestiletá bělka Jam-Bella, v jejímž sedle byl tentokrát žokej Jan Faltejsek. Na třetím místě o krátkou hlavu se umístil její kolega ze stáje Wrbna Racing a druhý ze svěřenců trenéra Čestmíra Olehly, sedmiletý valach Babie Lato s žokejem Jaroslavem Myškou.

„Dneska se mu dlouho nechtělo utíkat. V průběhu dostihu jsem si myslel, že ho zadržím. Ale pak se to obrátilo. Ukázal, že umí bojovat. Bylo to něco neuvěřitelného,“ prohlásil vítězný žák Josef Váňa mladší.

Na start hlavního sobotního dostihu se postavila sedmička koní. Podle sázkařů si visačku největší favorit vysloužil Babie Lato. Souboj o vítězství měl svést s Amber Hillem a s Jam-Bellou. Zbylá čtveřice mohla spíše jen překvapit.

„Jam-Bellu jsme vloni porazili, ale nevěděli jsme, jak na tom bude Babie Lato. Je to dobrý kůň. Je prověřený z Itálie a navíc měl váhovou výhodu. Spíše jsme počítali s tím, že skončíme druzí,“ řekl Josef Váňa mladší k předstartovním úvahám. „Pak doktor Olehla měl mezi favority dva koně. Já i Jarda Myška jsme ale měli jet na vlastní triko. Jen nám říkal, abychom se pokusili nenechat vyhrát Pepču,“ dodal ke stejnému tématu Jan Faltejsek.

Vrchol Ruského dne se dlouho vyvíjel lépe pro žlutomodré barvy stáje Wrbna Racing. V čele vyrovnaného pole koní se usadila Jam-Bella, která se na dráze představila naposledy vloni v srpnu ve vítězném dostihu v italském Meranu. Naopak Amber Hill se postupně propadl až na konec sedmičlenné skupiny. „Byl jsem úplně na nervy. Už jsem nevěděl, co s ním mám dělat. Neustále jsem ho musel popohánět bičem, dělal chyby na skocích,“ poznamenal Josef Váňa mladší.

Ve druhém okruhu klasické steeplechase se chopil iniciativy druhý z Olehlových svěřenců Babie Lato. Před závěrečným obloukem už byl v čele. Ovšem v té době zabral i Amber Hill a bitvu o vítězství nemínila vzdát ani Jam-Bella. A zrodil se nádherný a dramatický finiš.

V cílové rovině se trojice favoritů srovnala vedle sebe. U bariéry Babie Lato, zvenčí Jam-Bella a uprostřed mezi nimi Amber Hill. A v posledních stovkách metrů předvedli strhující souboj o triumf. Nejúspěšněji z něho vyšel stejně jako před rokem Váňův svěřenec, který svůj první letošní start proměnil ve vítězství. „Celý dostih to stálo za prd, ale nakonec se vše obrátilo v dobré. Zabojoval. Asi má srdce,“ pronesl trenérův syn.

Na Jam-Bellu stejně jako vloni zbylo druhé místo, když o krátkou hlavu za sebou nechala stájového druha Babie Lata. „Trošku mě to mrzí, ale není to zklamání. Kobyla dlouho neběhala, s jejím výkonem jsem spokojený,“ pronesl Jan Faltejsek.

„Stříbrný“ žokej z hlavního dostihu se však stal nejúspěšnějším mužem pardubického odpoledne. Dokázal během něho posbírat tří vítězství.

Faltejsek nejprve s favorizovanou Quanterou vyhrál zahajovací Cenu www.vsechnoprodite.cz přes proutěné překážky na 2800 metrů. A poté zvítězil i ve dvou nejlépe dotovaných dostizích rámcového programu. S Partoutatou triumfoval velmi lehce v Ceně společnosti Ingbau CZ, cross country na 3700 metrů o 80 tisíc korun. Se sedmiletou klisnou, která i při svém druhém českém startu zvítězila, porazil o čtyři délky Theodena. A vítězný hattrick završil v Ceně společnosti Color Car s.r.o., cross country na 4500 metrů o 100 tisíc korun. S pětiletým valachem Universe Of Gracie vyhrál jistě o dvě délky před Treshem.

„V prvních dvou vyhraných dostizích jsem jezdil favority. Navíc v tom druhém nestartovala Ready For Life, tím pádem to Partoutatou měla ulehčené. Nejpřekvapivější vítězství bylo s Universem. Když nepatříte mezi favority a dokážete je porazit, potěší to,“ pronesl Jan Faltejsek.

Kromě něho se vícekrát mezi vítěze z jezdců dokázal zapsat už jen Josef Váňa mladší, který si na své konto připsal dva vyhrané dostihy. V obou případech to dokázal s koňmi, které trénuje jeho otec Josef Váňa starší. Dvě vítězství nasbírali i svěřenci trenérů Petra Juránka a Stanislava Popelky mladšího.

Další dostihový mítink na závodišti v Pardubicích se uskuteční v sobotu 12. června. Půjde o Polský den. Jeho vrcholem bude 2. kvalifikace na 120. Velkou pardubickou České pojišťovny, která se poběží jako Velká cena Paramo a.s. – Memoriál mjr. Miloše Svobody. Dostihové odpoledne bude mimořádně začínat až v 15.00 hodin!

7. ročník Ceny Správy a údržby silnic Pardubického kraje

steeplechase I. kategorie pro 5leté a starší koně na 3900 metrů o 120.000 Kč
Pořadí Kůň Jezdec Trenér Stáj
1. AMBER HILL(GER) 7 žk. Josef Váňa ml. Josef Váňa st. Hexion-Váňa
2. JAM-BELLA(POL) 6 ž. Jan Faltejsek MVDr. Čestmír Olehla Wrbna Racing
3. BABIE LATO(POL) 7 ž. Jaroslav Myška MVDr. Čestmír Olehla Wrbna Racing
4. HETMAN POLNY(POL) 6 Libor Sedlář Ing. Pavlína Baštová Jan Červenka
5. DYKTANDO(POL) 8 ž. Bohuslav Mátl Lenka Syslová Gebauer&Syslová-Ostrava
6. KSIEŽNA VEGAS(POL) 5 ž. Pavel Kašný Kamila Zachovalová Stáj Diament
Z KASIM ž. Marcel Novák Přemek Kejzlar Stáj Kejzlar

Výrok: boj 1 1/2 – kr. hlava – daleko – 6 – hlava

Čas vítěze: 4:57,59 min.

Rámcové dostihy

Cena www.vsechnoprodite.cz (proutěné překážky IV. kategorie pro 3leté koně na 2800 m o 50 000 Kč): 1. Quantera (ž. Jan Faltejsek, tr. Petr Juránek, stáj BORS Břeclav a.s.), 2. Tiramisú, 3. Bella d´Etruria.

Cena společnosti Ingbau CZ (steeplechase cross country III. kategorie pro 5leté a starší koně na 3700 m o 80 000 Kč): 1. Partoutatou (ž. Jan Faltejsek, tr. Grzegorz Witold Wroblewski, stáj DS Pegas), 2. Theoden, 3. Oleandro.

Cena velvyslance Ruské federace A.L.Fedotova (steeplechase cross country IV.kategorie pro 5leté a starší koně na 4500 m o 50 000 Kč): 1. Cupido (ž. Jaroslav Myška, tr. Stanislav Popelka ml., stáj Stajňa Corinne CZ), 2. Roosevelt, 3. Lirain.

Cena společnosti České přístavy, a.s. (steeplechase cross country IV.kategorie pro 5leté a starší koně na 3400 m o 50 000 Kč): 1. Tredit (ž. Pavel Kašný, tr. Stanislav Popelka ml., stáj Stáj Prokop), 2. Sun Court, 3. Bornesia.

Cena společnosti HOKR, spol. s r.o. (steeplechase IV.kategorie pro 5leté a starší koně na 3900 m o 50 000 Kč): 1. Arabian Gem (žk. Josef Váňa ml., tr. Josef Váňa st., stáj Spedition Zavřel), 2. Shaman, 3. Cyril.

Cena Dostihového spolku, a.s. (steeplechase IV.kategorie pro 4leté koně na 3900 m o 50 000 Kč): 1. Marcanta (ž. Luboš Urbánek, tr. Pavel Tůma, stáj DS Dvorce), 2. Makler, 3. Borderland.

Cena společnosti Color Car, s.r.o. (steeplechase cross country II. kategorie pro 5leté a starší koně na 4500 m o 100 000 Kč): 1. Universe Of Gracie (ž. Jan Faltejsek, tr. Petr Juránek, stáj BORS Břeclav a.s.), 2. Tresh, 3. Polar Pond.

Cena Lenky Zajícové – úklidové práce (steeplechase cross country IV.kategorie pro 4leté koně na 4300 m o 50 000 Kč): 1. Be Jape (ž. Marcel Novák, tr. Jaroslav Votava, stáj Ekofarma Rybár), 2. Sabret, 3. New Wave.

(zr-jma)

31.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve vozidle majitelka převážela tři kozy.
5

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Pardubice - Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Pardubice – Co chybělo? To víme naprosto přesně. Čtyři vteřiny! Za tu dobu si ani nezavážete obě boty… Pardubičtí florbalisté ztratili v Brně vedení takřka se závěrečným klaksonem. No a by toho nebylo málo padli i v nájezdech. V tabulce Tipsport Superligy se tak po famózním začátku začínají propadávat. Teď jsou pátí.

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení