Basketbalisté Nové huti rázným způsobem uťali Pardubicím šestizápasovou vítěznou sérii. Synthesia si vše prohrála ve druhé čtvrtině, kdy její hráči spali jako pověstné Šípkové Růženky.

NH Ostrava – BK Synthesia Pardubice 87:71 (23:19, 50:33, 66:51). Body: Stuchlý 18, Mitchell a Ofoegbu po 16, Pospíšil 14, Wilson 12, Palyza 6, Stehlík 5 – Phillips 19, Sýkora 13, Sanders 9, Přibyl 8, Novotný, Williams a Majerík po 6, Gamma 4. Trojky: 9:6. Trestné hody: 14/12 – 13/9. Fauly: 18:19. Doskoky celkem: 28:35.

V první čtvrtině se oba týmy střídaly ve vedení. Rozhodnutí přinesl druhý kvartál. Pardubice za pět minut daly jen čtyři body a soupeř jim unikl o dvanáct bodů. Pak platilo pravidlo, že na jeden koš hostů připadly dva domácích.

Po změně stran Východočeši zlepšili obranu a ve dvou případech narušili klid hostitelů. Nejdříve na začátku 27. minuty stáhli náskok Ostravanů na deset, a poté pět minut před koncem dokonce na sedm. Bohužel pro ně se „hutníci“ vzchopili a několikabodovými šňůrami opět odskočili. Ani ve čtvrtém vzájemném utkání nepadla domácí tvrz.