Zejména opakování scény z poslední čtvrtiny. V ní na začátku Beksa vedla dvojciferným rozdílem. A zatím co v prvním utkání ji „záběr" nevyšel, v tom odvetném již ano. Výhra 82:78 ji přiblížila k postupu.

Kouč LEVELL SANDERS byl nadšený z kolektivního výkonu.

Před utkáním jste vyzdvihoval nutnost předvést kvalitní týmový výkon. Jste spokojen, jak se Beksa prezentovala?
„První bod předzápasové porady jsem určil, že musíme všechno dělat jako tým. Přesně tak, jak se prezentuje Minsk. Až na začátek, kdy jsme nehráli dobře, jsme to splnili. Předvedli jsme hodně dobrý týmový výkon!

Úvod vám opravdu nevyšel. Rychle jste prohrávali 2:14. Jak vám v tu chvíli bylo?

„Viděl jsem, že nejsme připraveni mentálně. Proto jsem hráčům při time outu kladl na srdce, že nemůžeme ztrácet tolik míčů. Vystihl to přesně Radek Nečas, který se naštvaně ptal. Takhle budeme hrát? Jedeme domů? Měl jsem stejný pocit, že nejsme připraveni hrát. Nicméně začali jsme bojovat a dostali jsme se zpátky do zápasu.

Z trenérského pohledu tedy ve vás převládá dobrý pocit z odvedené práce?
Já mám výborný pocit. Je to vítězství, které je dobré pro klub, pro hráče, pro fanoušky, pro celý český basketbal! Mám dobrý pocit i z toho, že jsme ukázali charakter. Byli jsme na začátku dole o dvanáct bodů, ale fakt jsme bojovali a vrátili jsme se. Pak jsme na konci ztratili vedení o čtrnáct, ale znovu jsme dokázali hrát a vybojovat výhru. A to nám chyběli tři hráči: Dušan Pandula, Dominez Burnett, Lukáš Kotas.

Co se přihodilo mezi 33. a 38. minutou, kdy Pardubice dlouho neskórovaly a Minsk ze stavu 60:74, vyrovnal?
„Vždy, když nějaký tým tolik ztrácí, začne hrát maximálně agresivně. Když jsme hráli pick-and-roll, hodně nás tlačili a naše kombinace nebyly efektivní. My se musíme učit, že v takových momentech musíme hrát ne stejně, ale ještě agresivněji, než soupeř, který dotahuje.

Vaše svěřence hodně držel útočný doskok. Číslo třináct za první poločas je excelentní číslo. Navíc stejnou zbraň Tsmoki jste po většinu zápasu dokázali eliminovat. Byl to další klíč k výhře?
„Ano, to byl další z bodů na poradě před utkáním. Pamatujete na náš domácí zápas s Minskem? Vedli jsme, ale v poslední čtvrtině nám doskočili pět míčů pod naším košem a zápas otočili. Teď jsme jim nedali tolik druhých šancí a to bylo pro nás klíčové.

Bezprostředně po utkání vládla u hráčů obrovská euforie. Jak jste první okamžiky po výhře prožíval vy?

Měl jsem také velkou radost. Pořád máme šanci na postup, což je dobré pro náš klub, pro hráče, pro fanoušky a věřím, že pro celý český basketbal. Hrát proti takovým týmům, a navíc ukázat, že i když jsme dole, dokážeme se vrátit zpátky, je pozitivní. Nemáme však moc času létat v oblacích… Už dnes nás čekají Svitavy.