FOTOGALERIE: Sambu lépe roztancovali Balkánci

Pardubice -1. zápas play off o postup na MS v Brazílii: Česká republika – Rumunsko 1:1 (0:0)

2.4.2008

ČEZ Arena se ve středu v podvečer proměnila ve futsalový stánek. Česká republika podstoupila s Rumunskem první bitvu o MS v Brazílii. Soupeř z Balkánu v posledních pěti vzájemných zápasech s Čechy neprohrál a tradici dodržel i v důležitém kvalifikačním duelu. Odveta je na programu 15. dubna v zemi legendárního hraběte Drákuly.

V předzápase úřadující mistr Era – Pack Chrudim prohrál s Internacionály futsalu ČR v poměru 5:7.

Česká republika – Rumunsko 1:1 (0:0). Branky a nahrávky: 24. vlastní Sotarca – 32. Lupu (Matei). Rozhodčí: Šabanov (Rusko) a Remin (Bělorusko). Diváků: 2108. Sestavy – Česká republika: Meller – Dlouhý, Frič, Štorc, Sláma – Filinger, Janovský, M. Mareš, Novotný, Rešetár, Sluka. Rumunsko: Klein – Szocs, Dobre, Sotarca, Stoica – Matei, Mihaly, Al Ioani, Lupu, Gherman, Rizan, Nicusan.

První rána postihla národní tým již před úvodním hvizdem. Zraněný stehení sval nepustil do utkání jednu z opor Romana Mareše.

V první půli viděli divácí marný souboj českých útočníků s nepropustnou rumunskou obranu. Největší šanci první půle si však vytvořili hosté. Ve 12. minutě Lupu našel obloučkem na brankovišti neobsazeného Al Ioaniho, který podél Mellera trefil tyč. Češi v závěru první dvacetiminutovky přidali, ovšem Klein se překvapit nenechal.

Po změně stran vyběhlo na pardubickou palubovku úplně jiná česká reprezentace. Během prvních pěti minut nevěděli Rumuni, kde jim hlava stojí. Ve 22. měl dvě příležitosti Sláma, ale Klein opět odolal. Sílící tlak došel k vyvrcholení ve 24. minutě, kdy si Marešovův střílený centr do brankoviště srazil do sítě Sotarca. Vzápětí po další přihrávce M. Mareše střílel vedle Sluka. Soupeře postavila zpátky na nohy tyč, kterou z dálky orazítkoval Stoica. Ve 30. minutě poslal Frič dlouhý míč za obranu, ovšem Dlouhý z voleje pálil nad.

O dvě minuty později našel nehlídanou dálnici v české obraně Matei a Lupu nedal Mellerovi žádnou šanci. Rumuni ožili a ve 36. minutě mohli dokonat obrat. Po centru Dobreho se mohl omilostnit Sotarca, ale český gólman byl zásadně proti. Ještě v téže minutě napřáhl kousek za polovinou hřiště Rešetár a Klein s námahou vytáhl jeho dalekonosný pozdrav na tyč. V závěru utkání si Balkánci aktivní hrou remízu pohlídali. Bitvu o Brazílii tak mají o něco lépe rozehranou Rumuni.

Češi rumunský oříšek nerozpraskli

Vysněná cesta českých futsalistů na mistrovství světa do Brazílie bude trnitá.

Těžká, těžší než se možná čekalo.

V prvním barážovém utkání s houževnatými Rumuny totiž Češi v pardubické hokejové ČEZ Aréně jen remízovali 1:1.

Odveta na horké půdě v Turgu Mures bude pekelná a zrádná. „Už před zápasem jsem avizoval, že se v prvním zápase nerozhodne. Důležité bylo hlavně neprohrát. V Rumunsku to bude hodně podobné a rozhodne jeden gól,“ říká trenér českého výběru Tomáš Neumann.

Nervózní a hodně opatrné utkání probudil až druhý poločas. Když se neujaly hned po pauze dva pokusy Slámy a jedna Friče, zkusil štěstí Michal Mareš. Z jeho střílené přihrávky do vápna vykouzlil „vlastence“ Sotarca – 1:0.

„Ten gól nám moc pomohl. Díky němu z nás spadla nervozita. Tohle barážové play off totiž hrajeme vůbec poprvé. Byli jsme viditelně nervózní, nechtěli jsme udělat chybu,“ prohlásil kapitán týmu Martin Dlouhý.

Češi s Rumuny mají zápornou bilanci, i když ze šesti utkání čtyřikrát remízovali.

Téhle statistiky si byli techničtí Balkánci vědomi, nesložili hlavu a českému týmu zatápěli. Hlavně držením míče i nastřelenými tyčemi. Dokázali, jak silní jsou svým pověstným kolotočem nahrávek. Ve 32. minutě obrana nepokryla Lupua a Rumuni vyrovnali. „Byl to velice zajímavý zápas a doslova oslava futsalu. Jsem šťastný z výsledků. Souhlasím s domácím trenérem. I z mého pohledu není nic rozhodnuto,“ vyznal se rumunský trenér Zoltan Jakab.
(Zdeněk Zamastil, Jaroslav Mach, Jan Zelenka)

2.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Správce webu 17 000 Kč

Správci webu Referent/ka internerového obchodu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost VESNA, a.s. zabývající se prodejem bytového a kusového textilu hledá vhodného kandidáta/ku na pracovní pozici - referent internetového obchodu, Požadujeme:, - znalost problematiky internetového obchodu a reklamy na internetu výhodou,, - znalost práce na PC - Excel, Word,, - základní znalosti webových stránek jsou vítány,, - vysoké pracovní nasazení,, - samostatnost, komunikativnost, Náplň práce: , - péče o zákazníky, informace o novinkách, akcích apod., - vyřizování objednávek z internetového obchodu, - výběr vhodného zboží do internet. obchodu, - sledování přijatých plateb, Zaměstnanecké výhody: Práce ve stabilní společnosti, firemní benefity, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Vesna, a.s., 530 02 Pardubice 2. Informace: Michaela Henyšová, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači v prodejnách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro maloobchodní prodejnu koberců v Pardubicích, Poděbradská 296, přijmeme ihned nebo po dohodě na HPP prodavače-muže. ( tato práce není vhodná pro ženy vzhledem k celkové fyzické zátěži ) Požadujeme SO, popř. i jen Z vzdělání, praxi v oboru ( není ale podmínkou, nové zaměstnance zaučíme ). Dále od uchazečů očekáváme smysl pro odpovědnost, asertivní jednání a dobrý zdravotní stav. Nabízíme nadstandartní mzdu vč. prémiového ohodnocení formou pohyblivých složek mzdy, příspěvky na stravné ve formě stravenek, pracovní poměr na dobu neurčitou s možností kariérního růstu. Uchazeči, kteří projeví zájem o tuto pracovní nabídku zašlou své životopisy na e-mail personalni@breno.cz. , a nebo se mohou na informace přeptat přímo u vedoucího na prodejně. Vybrané uchazeče pak vyrozumíme o dalším postupu.. Pracoviště: Koberce breno, spol. s r.o. - 013 - 21 - pardubice [638], Poděbradská, č.p. 296, 530 09 Pardubice 9. Informace: , .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Pardubice , Zaměstnanecké výhody: možnost dalšího vzdělávání a kariérního růstu, výuka AJ hrazená zaměstnavatelem., Místo je vhodné pro absolventy. , , První kontakt telefonicky (8:00 - 16:00 hod.) nebo email.. Pracoviště: Mk accounting s.r.o., K Vinici, č.p. 1256, 530 02 Pardubice 2. Informace: Monika Novotná, +420 725 593 168.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Nástup možný IHNED. , Do stávajícího kolektivu zaměstnanců rádi přijmeme kolegu /kolegyni., Očekáváme samostatnost, spolehlivost, příjemné vystupování, ochotu učit se novým věcem., Místo je vhodné i pro absolventy. , První kontakt:, - telefonicky na čísle 724 412 853, - emailem na adrese mkanukova@rosamarket.cz. Pracoviště: Pramen cz a.s. - provozovna pardubice, Ohrazenická, č.p. 310, 530 09 Pardubice 9. Informace: Markéta Kaňuková, +420 724 412 853.

Pardubická juniorka: Nasazené jedničky zvládly první kolo

Fotbalisty Třince porazily i Pardubice.

Fotbalisté nastoupili v Třinci netradičně, v nové třetí sadě dresů

Orientační běžkyni Knapovou dělilo osm vteřin od světového bronzu

Pardubice – Životní výsledek. Pardubická závodnice Jana Knapová na mistrovství světa v orientačním běhu v lotyšské Siguldě obsadila pátou příčku na krátké trati. Od bronzové medaile ji dělilo osm sekund!

V bitvě Karolín měla Beránková ostřejší rohy než Vlčková zuby

Pardubice – Ze šestnácti osm. To jsou počty, které z osmifinále udělají čtvrtfinále. Přesně v této fázi se nachází po včerejších dvouhrách 91. ročník Pardubické juniorky, o které se také mluví jako o mistrovství České republiky staršího dorostu.

Za Kusého mluví výsledky. Nastal čas je připomenout

Pardubice /ROZHOVOR/ – Již ve čtvrtek bude zahájen Memoriál Zbyňka Kusého. Nový turnaj, kterým chce pardubický klub připomenout odkaz svého bývalého úspěšného šéfa.