Centrum na podporu integrace cizinců v Pardubickém kraji. V premiérovém ročníku se střetlo celkem dvanáct týmů z Ruska, Kazachstánu, Vietnamu, Mongolska, Bulharska, SK Roma a České republiky.

Zájem o účast byl mimořádný. Vietnamská komunita by dokonce dokázala do turnaje přihlásit hned několik družstev. Mongolský celek zase vstoupil turnaje, ač jeho hráči měli za sebou noční směnu ve Foxconu.

Většina týmů vsadila do hry maximum úsilí, rozhodčí museli být velice benevolentní, neboť mnohdy šlo spíše o urputný boj podobný fotbalu, než aby vyhovoval pravidlům malé kopané, takže na hřišti nebyla nouze například nepřípustné skluzy.

Hrálo se systémem každý s každým, do finále postoupili cizinci hrající pod hlavičkou Sokola Roveň a SK Roma.

Tento finálový duel skončil nerozhodně, penalty zvítězila Roveň 4:3.

Další pořadí: 3. VIET Přelouč, 4. FC Mazáci, 5. Kazachstán, 6. Rusko, 7. VIET Opatovice, 8. Mongolz, 9. Brazil, 10. Bulharsko, 11. VIET Pardubice, 12. Viet Xavax.

„Atmosféra turnaje a velký zájem českých a zahraničních týmů o obdobné sportovní aktivity jsou pro nás velkou motivací pokračovat v pořádání
sportovních klání s mezinárodní účastí i nadále.

Na podzim bychom rádi připravili Mezinárodní sportovní den, ve kterém by v hlavní roli byl basketbal. Sport je univerzálním jazykem a velkou měrou se podílí na integraci a vzájemném sblížení mezi českou majoritou a cizince žijících v našem regionu,“ sdělila Ivona Baklíková z Centra na podporu integrace cizinců v Pardubickém kraji.

(zrb–m)