Páteční program začal krátkými sprinty, kde si finálovou účast vyplaval Jan Petráň na 50 m znak a Tereza Sejpková na 100 m polohový závod, která potom v podvečerním finále vybojovala bronzovou medaili. Když ji od stříbra dělila jedna setina.

Do sobotního pořadu vlétli jako kometa prsaři a vybojovali na 50 m hned tři finálové účasti. Pozadu nezůstala ani Tereza Sejpková a i ona postoupila v krátkém sprintu na 50 VZ do finále. V nejlepším osobním rekordu se mezi nejlepší osmičku posunula na 200 M i odchovankyně vysokomýtského plavání Gabriela Rautenkrancová. Prsaři pak zůstali věrni svým skvělým výkonům a dalším posunutím nejlepších časů vybojovali další odpolední starty. Závěrečná disciplína na 200 m volný způsob pak byla v suverénní režii Terezy Sejpkové. Odpolední finále načal David Jehlička osmým a Roman Lang sedmým místem v závodě na 50 m prsa. Poté Tereza po pátečním bronzu si o stupínek polepšila a vybojovala stříbro na 50 m volný způsob. Velký závod pak absolvovala Gábina na 200 m a zlepším osobního rekordu o šest sekund doplavala šestá, když od medaile ji dělilo 1,1 s. Opět se zlepšil i Jan Petráň v závodě na 100 m znak dohmátl šestý v čase 1:00,96. Parádní pardubická disciplína: 200 m prsa – Iveta Zelenková šestá, David Jehlička pátý, Roman Lang čtvrtý. A zlatý hřeb nakonec, suverénně systémem start – cíl vyhrála 200 VZ Tereza v nejlepším bodovém výkonu mistrovství – 2:04,11.

Nedělní závod začala Tereza lehkým postupem do finále na 100 VZ, když postoupila ze čtvrtého místa. Poté vybojoval finále i Jan Petráň na 200 Z, překvapivě David Šveřepa a Gabriela Rautenkrancová na 100 M a prsaři David Jehlička a Roman Lang na 100 m. Poslední individuální start pro Terezu Sejpkovou znamenal jak jinak než finálový postup. Odpoledne začala opět ve velkém stylu v pohodě plavající Tereza a drtivým finišem nedala soupeřkám šanci a vybojovala v „královské“ disciplíně 100 VZ své druhé zlato časem 57,69. Honza se překonal a čas 2:14,71 mu vynesl sedmé místo v závodě na 200 m znak. Oba delfínaři opět posunuly své osobní rekordy, ale stačilo to jen na osmé (David) resp. Páté (Gábina) místo. A pak přišel marný útok Romana Langa na medaili na 100 m prsa. Poslední šance na dorosteneckou medaili – nestačil ani skvělý čas 1:05,60 a nešťastné 4. místo. Přesto byly jeho výkony velkým příslibem pro budoucnost. A konec opět zlatý! Nejcennější kov vybojovala Tereza Sejpková na 200 PZ – 2:22,75.