Orli do zápasu vletěli s velkou chutí a zejména rozehrávač z Brooklynu Eugene Lawrence předváděl obdivuhodné kousky, v závěru první čtvrtiny ale chyboval a Pardubice se ujaly vedení 22:20.

Ve druhé části se do exhibičního výkonu naopak rozehrála domácí Beksa, která začala kralovat pod košy a získala vysoké poločasové vedení 48:33. „Nepadla nám tam spousta volných střel a šli jsme celkově dolů,“ uvědomoval si prostějovský křídelník Jaromír Bohačík. Jeho spoluhráči dokázali proměnit například jen dva své trojkové pokusy z dvanácti a v poločase měli o čem přemýšlet.

Dost možná vzpomínali na druhý zápas, ve kterém se jim podařilo zdramatizovat závěr poté, co už prohrávali o sedmnáct bodů. Během pěti minut druhého poločasu se dokázali dotáhnout na osmibodový rozdíl. Pardubice reagovali oddechovým časem, který zabral s maximální účinností. Hampton, Kraus a po něm Wright trefili tři trojky v řadě a vrátili do domácích řad pohodu. Smršť Prostějov úplně zdecimovala a rozdíl narůstal.

Po třetí čtvrtině činil obligátních sedmnáct bodů, ale návrat do zápase jako ve druhém semifinále se nekonal. Naopak, hráčům Pardubic narůstalo sebevědomí s každým košem a bavili své diváky. Bez sebemenších problémů pak dovedli utkání k vyhře 92:70, nejvyšší v celé sérii.

„Začali jsme dobře, ale potom naše hra hodně vázla v útoku. Přestali jsme si věřit, a neuměli jsme se vyrovnat s obranou Pardubic. Ty byly dnes lepším týmem,“ uznal trenér Prostějov Peter Bálint.

„Myslím si, že dnes rozhodla obrana, dostat 70 bodů od týmu jako je Prostějov je dobré. Nenechali jsme je dostat se ke své hře. Ale že je porazíme takhle vysoko, jsme asi ani sami nečekali,“ uznal pivot Pardubic Zbyněk Pospíšil.

BK JIP Pardubice – BK Prostějov 92:70

Čtvrtiny: 22:20, 26:13, 20:18, 24:19. Rozhodčí: Dolínek, Vyklický, Paulík. Trestné 22/16 – 24/15. Střelba 2b: 68/33 – 53/25. Střelba 3b: 21/10 – 20/5. Doskoky: 37 – 27. Chyby: 21 – 23. Stav série: 2:2.