Dlouhá noc… Tak tato píseň od Heleny Vondráčkové bude znít až do rána v pardubické kabině. Beksa totiž senzačně položila na lopatky dvanáctinásobného mistra. A zcela zaslouženě. Vždyť ve vedení byla neuvěřitelných sedma třicet minut.

BK JIP Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk 83:78 (24:19, 42:40, 62:55).
Body: Kotas 14, Pandula, Nečas a Sanders po 12, Wall 11, Škranc 9, Půlpán 7, Švrdlík 4, Šoukal 2 – Vaughn 18, Sant – Roos 16, Dixon 13, Benda 11, Hruban 9, Houška a De Zeeuw po 5, Vilhjalmsson 1.
Rozhodčí: Dolínek, Lukeš, Hainrich.
Trojky: 9:3.
Trestné hody: 22/14 – 34/19.
Fauly: 30:19. Pět chyb: 37. Švrdlík, 39. Nečas, 40. Wall.
Doskoky: 45:42.
Diváci: 1086.
Nejlepší hráč: Radek Nečas (Pce).

Oba týmy nastolily pekelné tempo. Pardubičtí tahali tza delší provaz. Nymburk vedl pouze jednou, a to 2:0. Na konci první čtvrtiny měli domácí pět bodů k dobru a zkraje druhé ho zdvojnásobili. Nymburk dostalo na koně pět rychlých faulů Beksy a přiblížil se na jeden bod. Jenže sebevědomí z domácích jen sršelo a rychle si vydobyli další výraznější náskok. Mistr však do konce první půle zabral.

Pardubičtí fanoušci byli v euforii, ovšem pohled do minulosti jejich optimismus krotil. Nymburk totiž na začátku druhých poločasů inscenoval rozhodující obraty. A včera? Mistr byl absolutně mimo. Za pět minut dal pouhé dva body a nechal si pláchnout Beksu znovu na deset. Celý druhý poločas se skóre vyvíjelo tak, že Pardubice vedly kolem sedmi bodů a Středočeši dotahovali. Klíčový moment se udál dvě a půl minuty před koncem. Hosté místo, aby se jim podařilo zápas zdramatizovat, inkasovali dvě trojky z ruky Panduly.

„Velmi jsme chtěli vyhrát. Naše úvodní sestava jasně určila tempo zápasu. Hráli jsme hodně zodpovědně v naší přechodové fázi a tím jsme nepustili soupeře do trháku. Jsem strašně rád za energii, kterou chlapci do utkání vložili. Nesmírně si vážím, že jsme dokázali Nymburk porazit," rozplýval se pardubický kouč Dušan Bohunický.