Sestry Štěrbovy nepřekonány

Pardubice - Start a cíl na Loděnici Bohemians Praha mělo další kolo Českého poháru dálkoplavců.

17.7.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Vacek

Do Vltavy, která měla 18 °C, se vnořilo celkem osmasedmdesát plavců, aby se zúčastnili prvního ročníku O Pohár Vltavy.

V hlavním závodě na 5 km dominoval domácí borec Ace Blair, před svým oddílovým kolegou Josefem Kučerou a brněnským Matějem Horníkem. „Z pardubických plavců doplaval Petr Matěna devátý a Saša Hlavsa skončil osmnáctý. V závodě na 3 km, který předcházel závodu na 5 km, skončil Petr Matěna druhý, Dan Kus pátý,“ uvedl pardubický trenér Tomáš Neterda, který v závodě na 3 km skončil osmý. „Vítězství se dočkaly sestry Štěrbovy – Lenka vyhrála závod na 1,5 km starších žaček a Michaela vyhrála závod na 500 m mladších žaček. Pikantností obou plavkyň je fakt, že obě ve svých kategoriích porazily i mladší, respektive starší žáky,“ doplnil Neterda.

Z výsledků pardubických plavců: 1. Michaela Štěrbová (0,5 km) 8:40,4, 1. Lenka Štěrbová (1,5 km) 17:00,8, 2. Petr Matěna (3 km) 34:09,8, 8. Petr Matěna (5 km) 58:16,6, 5. Daniel Kus (3 km) 40:44,5, 8. Tomáš Neterda (3 km) 43:37,2, 18. Saša Hlavsa (5 km) 1:17:14.

V nedělním světovém poháru v dálkovém plavání, který se plaval na trati Jarak – Šabac (19 km) se na start, kromě plavců Rostislava Vítka, Jakuba Fichtla a Libora Smolky, postavila i pardubická zástupkyně Lenka Štěrbová. Ta se v konečné výsledkové listině objevila na jedenácté příčce.

(Tomáš Rais, Tomáš Neterda)

17.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
20

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.