Ve finále Hekťák porazil pardubický celek FC Litrpool (3:2), kterému se ale zmoklý turnaj povedl.

Jaká byla jeho cesta do finále?

Zápasy ve skupině: – J.F. Slovan 4:6, – Hořice 2:1, – Holický sud 2:0, PFC Herogh 2:0, FC Kovomont 6:1. Čtvrtfinále: FC Litrpool – Aigos team 3:1. Semifinále: FC Litrpool – Bukvice Vysoké Mýto 4:1. Finále: FC Litrpool – Hořice 2:3. „Stříbrní“ v celkovém pořadí přitom zápas dobře rozehráli, vedli již 2:0. Hekťák do poločasu snížil, ve druhé půli po standardce vyrovnal a vstřelil vítězný gól, na který již poražení nedokázali reagovat. Přesto však druhou příčku lze považovat za úspěch týmu, který nehraje žádnou dlouhodobou soutěž.

Letos v zimě vyhrál Pardubický pohár a teď uspěl i na Sharp cup, navíc si cenu pro nejlepšího hráče odnesl Lukáš Moravec. Při této příležitosti je nutné připomenout, že hráč J.F. Slovan Jan Málek se stal nejlepším střelcem turnaje s rekordním počtem 23 nastřílených gólů.

Brankář stejného týmu Pavel Marek je zase opravdovým pamětníkem turnaje neboť startoval již na jeho prvním ročníku. Připomeňme, že do roku 1995 se Sharp Cup hrál na hřišti v Popkovicích, do roku 2005 v Dražkovicích a od této doby již čtyřikrát na umělé trávě areálu Pamako.

„Na první ročník mám příjemné vzpomínky, tehdy zdaleka nebylo tolik turnajů jako dnes, hráči si turnaj užívali, měli k sobě gentlemanské chování,“ sděluje duchovní otec a hlavní organizátor Sharp cupu Jiří Podstata z Pardubic.