Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silvestrovská anketa: Od Kvitové po Staszka

Hradec Králové, Pardubice - Redaktoři Deníku na sklonku roku 2011 oslovili čtrnáct sportovních osobností z východních Čech a položili jim tři zvídavé otázky

1.1.2012
SDÍLEJ:

Sportovkyní roku 2011 se stala tenistka Petra Kvitová.Foto: Deník/Martin Divíšek

Na sklonku roku 2011 Deník sportovním osobnostem z východních Čech položil tři anketní otázky:

1. Kdo je pro vás nejlepším českým sportovcem za rok 2011 a proč?

2. Co vás v uplynulém roce nejvíce zaujalo a naopak zklamalo nejen ve světě sportu?

3. Získal nebo ztratil vaše sympatie kovaný sparťan František Straka tím, že přijal angažmá ve Slavii?


PETR KOUKAL

Hokejový reprezentant, mistr světa z roku 2010, kapitán HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

1. Líbila se mi tenistka Petra Kvitová, byla hodně vidět, ne jenom na Wimbledonu. Výborně jezdil i biker Kulhavý, měl vynikající sezonu.

2. Do negativ moc chodit nechci. Nedávno jsem viděl fotbalové El Clásico, souboj fotbalistů Realu Madrid s Barcelonou, a to se mi líbilo moc. Bomba! Vyhrotili to mezi sebou úplně šíleně, neznají bratra, pomalu se tam strkají i při sebemenším faulu na půlce a přitom spolu hrají za reprezentaci. Byl to fotbal jako víno.

3. Když bude někdo pracovat ve firmě a ozve se mu jiná s nějakou nabídkou, přijde mi logické, že ji vezme. Je úplně jedno, jestli dělal vrtáky pro jednu značku, nebo pak přejde ke konkurenci. Každý chce pracovat. Tlaky, kterým musel František Straka čelit, jsem vůbec nepochopil. Přišly mi úplně scestné. Je to jeho živobytí a trenéři se prostě v klubech mění.


JAROSLAV KULHAVÝ

Horská kola, mistr světa a Evropy, vítěz Světového poháru 1. Pro mě je to Petra Kvitová. Vyhrála Wimbledon, Turnaj mistryň a Fed Cup. Navíc v ženském tenise je hodně velká konkurence a třeba s rychlobruslením se to nedá absolutně srovnávat.

2. Zaujaly mě výkony několika sportovců, kteří se i ve věku, kdy jsou o generaci starší než jejich soupeři, dokážou prosadit, například Jaromír Jágr. Nebo ti, co posouvají dlouhou šňůru vítězství, jako je jezdec rallye Sebastian Loeb.

3. Fotbal mi moc neříká, takže to nemohu objektivně hodnotit. Každopádně tahle situace není dobrá a trochu musím souhlasit s reakcemi fanoušků obou týmů, že Straka nebude oblíbenou osobou v českém fotbale.


JAN KOPECKÝ

Rallyový závodník z Kostelce nad Orlicí, člen týmu Škoda Motorsport 1. Určitě wimbledonská vítězka Petra Kvitová, která měla letos nejlepší výsledky ze všech českých sportovců. Cením si její bojovnosti a vůle po vítězství, do všeho šla naplno s cílem vyhrát.

2. Vzhledem k tomu, že většinu času trávím na cestách v zahraničí a ostatní sportovní odvětví nemám možnost příliš sledovat, mohl bych hovořit hlavně o sobě (smích). Nejvíce mě zaujala cesta Petry Kvitové za titulem ve Wimbledonu. Sledovat její zápasy u televizoru byl velký zážitek. A zklamání? Je to hlavně velký smutek z úmrtí našich hokejových reprezentantů při leteckém neštěstí v Jaroslavli. Tato tragédie hluboko zasáhla nejen hokejové příznivce, ale celý národ.

3. O fotbal se vůbec nezajímám, jde mimo mě. A je mně úplně jedno, kdo a kde koho trénuje. (smích)


JAN SLOWIAK

Trenér basketbalistů BK JIP Pardubice 1. Myslím, že nelze absolutně vyhranit jednoho sportovce. Hodně mě zaujaly výkony Petry Kvitové, určitě mě velice těší výkony Jaromíra Jágra, a v žádném případě nechci zapomenout na stříbrný tým kadetů na ME U16 v basketbalu. Rovněž zasluhují úctu výkony Josefa Váni.

2. Líbí se mi, s jakou vizí odhadl vývoj eurozóny náš pan prezident Václav Klaus, jeho všeobecně kritizovaný euroskepticismus musí být v současné době zcela přehodnocen. A co mě hodně zklamalo? Nedávné úmrtí Václava Havla.

3. Podle mého názoru je zbytečné vytvářet takovéto bariéry mezi Spartou a Slavií a dalšími podobnými rivaly. Z trenérské profese se na to dívám trošku s nadhledem, protože jsem také kdysi běhal za Spartu a následně jsem fandil v basketbalu USK Praha proti Spartě. K vývoji ve sportovním životě to zkrátka patří. U Straky je trošinku problém pouze kontroverznost některých jeho výroků, jinak na tom v současném světě nevidím nic netypického.


DARINA MIŠUROVÁ

Basketbalistka Kary Trutnov 1. Jednoznačně Petra Kvitová. Zaslouží si to za vítězství ve Wimbledonu, na Turnaji mistryň a ve Fed Cupu.

2. Zaujal mě návrat Jaromíra Jágra do NHL. Zklamáním bylo přerušení NBA.

3. František Straka neměl angažmá ve Slavii brát. Rozhodně si nezískal mé sympatie.


VÁCLAV KOTAL

Trenér prvoligových fotbalistů FC Hradec Králové 1. Určitě tenistka Petra Kvitová, nakonec právě ona byla po právu zvolena nejlepším českým sportovcem za uplynulý rok. Uznávám každého, kdo se dokáže v individuálním sportu prosadit ve světě. A Kvitová dosáhla velkého úspěchu.

2. Zaujmou mě úspěchy každého českého sportovce na evropské či světové úrovni, protože je to dobrá reklama pro naši zemi. Naopak mě zklamala úroveň naší politické elity.

3. V tomto případě by rozhodování bylo pro každého složité. Jeho volbu respektuji.


ALEŠ KMONÍČEK

Generální manažer prvoligových hokejistů HC VCES Hradec Králové 1. Pokud je zařazen do sportu dostihový sport, tak jednoznačně Josef Váňa. Jeho výkonnost a výsledky jsou opravdu neskutečné a má můj velký obdiv. Co se týká hokeje, tak bych asi zmínil Jardu Jágra, který je oprávněně považován za ikonu českého hokeje. Co dokáže ve svých letech, je velká paráda.

2. Zaujaly mě kvalitní výkony a výsledky našich sportovců a kolektivů (Kvitová, Váňa, hokejoví reprezentanti). Zklamalo mě jednání a různé kauzy, zejména korupční, našich politiků. Bohužel jsou obrazem současného stavu naší společnosti.

3. Ani nezískal a ani neztratil. Jeho rozhodnutí chápu a plně respektuji. Je to fotbalový trenér a nabídka klubu s bohatou minulostí je podle mého pro každého trenéra výzva, bez ohledu na jeho minulost a klubovou příslušnost.


VÁCLAV PILAŘ

Fotbalový reprezentant, hráč FC Hradec Králové, který hostuje v FC Viktoria Plzeň 1. Je to tenistka Petra Kvitová. Podle mě toho dokázala pro naši republiku v tomto roce suverénně nejvíc.

2. Mě osobně nejvíce zaujaly zápasy v Lize mistrů a úspěchy nároďáku, s nímž jsme postoupili na mistrovství Evropy. Mám za sebou tolik úspěšný rok, že si snad ani žádné zklamání nevybavuji.

3. Bylo to čistě jeho rozhodnutí. Na druhou stranu je mi jasné, že to spousta lidí nechápe.


ALENA EIGLOVÁ

Judistka PSK Hradec Králové, vítězka listopadového turnaje SP na ostrově Samoa, několikanásobná mistryně republiky 1. Petra Kvitová. Ocenění za rok 2011 mluví za vše: nejlepší hráčka roku, hráčka s největším zlepšením, Cena Karen Krantzckeové za sportovní chování, cena fanoušků za největší pokrok.

2. Fotbal je v České republice velmi populárním sportem. Naši reprezentanti by si ale měli uvědomit, že reprezentují jak sebe, tak celou republiku. Jsou idolem mladé generace a mnoha fanoušků, kteří se je snaží napodobovat.

3. Je to profesionál. Fotbal je jeho životní styl a trenérství jeho práce.

JAN SYCHRA

Sportovní střelec Dukly Hradec Králové, účastník OH v Atlantě 1996, v Aténách 2004, v Pekingu 2008 1. U mě to vyhrál biker Jaroslav Kulhavý. Je až neuvěřitelné, kolikrát v letošním roce triumfoval. Navíc se stal celkovým vítězem Světového poháru a mistrem světa.

2. Mile mě překvapil výkon Josefa Váni, který dokázal potřetí v řadě vyhrát Velkou pardubickou. Zklamáním je pro mě kauza Sazka a vůbec nečitelné financování celého českého sportu.

3. Neodsuzuji ho. Lze určitě pochopit, že chtěl trénovat větší klub. Na druhou stranu si měl dříve dávat větší pozor, co o Slavii říká. I proto nad ním valná většina fotbalových příznivců zákonitě zlomila hůl.


ROMANA PTÁČKOVÁ

Trenérka basketbalistek TJ Sokol Hradec Králové 1. Jednoznačně Petra Kvitová. Nastřádala letos velké trofeje a hlavně dokázala vyhrát Wimbledon. Tím se nesmazatelně zapsala do historie českého sportu.

2. Ani ne tak zaujalo, jako spíše šokovalo. Samozřejmě se jedná o hattrick Josefa Váni ve Velké pardubické. Obdivuji ho. Jeho věk, ta obrovská vůle a ctižádost. To je prostě něco neskutečného. I proto je pro mě velké zklamání, že se nevešel mezi nejlepší sportovce roku 2011.

3. Pan Straka moje sympatie nikdy neměl, takže je zákonitě nemůže ani ztratit.

FILIP KLAPKA

Fotbalista FC Hradec Králové 1. Petra Kvitová. Je jasné proč. Vysledky hovoří výstižně: Wimbledon, Turnaj mistryň, Fed Cup. Všechno vyhrála, v žebříčku zaznamenala obrovský skok až na druhé místo. Jsem její velký fanoušek.

2. Smutný jsem ze situace v naší zemi. Myslím, že naštvaný je každý. Po posledních volbách byly s novými stranami spojované velké naděje. Bohužel, nenaplnily se. Vadilo mi i kolísání dolaru. Až nyní je jeho hodnota na úrovni, kde bych si ji představoval.

3. Tohle mi je volný. Nejsem ani sparťan, ani slávista. Případ Straka je poučením pro všechny, že by si měli dávat pozor na to, co říkají. Nebýt až tak ortodoxní.


PAVEL MILOŠ

Basketbalista týmu Tuři Svitavy 1. Jednoznačně Petra Kvitová. Její výsledky jsou momentálně opravdu vynikající, udržela si skvělou sérii výher a lze si jen přát, aby se jí taková forma nadále držela.

2. Bylo toho více a je těžké vybrat konkrétní věc. I když to možná není tak úplně typický sport, tak musím přiznat, že mě velmi zaujalo umění hráče pokeru Martina Staszka na turnaji v americkém Las Vegas. To pro mě bylo v poslední době hodně zajímavé.

3. To je složitá a komplikovaná záležitost, ale jak řekl i on sám, je to v první řadě jeho práce. Bere to tak, ačkoli myslím, že i pro něho je v tuhle chvíli těžké trénovat ve Slavii, byť je srdcem sparťan. Ale trenéřina je jeho zaměstnání a takhle se to musí brát


ROMAN KOUDELKA

Skokan na lyžích 1. Jednoznačně Petra Kvitová. vyhrát Turnaj mistryň, Wimbledon a posunout se na druhé místo na světě je něco úžasného. Já před jejími výkony jenom smekám klobouk.

2. Tak ke zklamání bych zařadil určitě zemětřesení v Japonsku, což jistě nebylo nic příjemného nejen pro sportovce, ale i pro celý svět. V druhé části otázky musím zopakovat Petru Kvitovou, neboť její výsledky byly prostě fantastické.

3. Já jsem velký fanoušek Slavie a ze začátku musím přiznat, že se mi to moc nelíbilo. Ale teď si myslím, že je to o profesionalitě a pokud má klubu pomoci, tak proč ne.

1.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prvňáčci ze Základní školy Dříteč s ředitelkou školy paní Světlanou Vackovou.

Naši prvňáci ze Základní školy Dříteč

Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v předvolebním on-line rozhovoru.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení