Suverénní výkon. Turnovský šachový klub Zikuda prošel celým turnajem s pouhou jednou remízou, jinak všechny své zápasy dotáhl do vítězného konce.

Pro toto družstvo je titul o to sladší, že ho získali ve stejném složení jako v předešlém ročníku ((IM Vykouk GM Šimáček, IM Lukáš Vlasák, IM Tomáš Kraus a Tomáš Studnička).

Druhou a třetí pozici si pro sebe „urvali“ šachisté z Brna. Těsně pod titulovým místem skončil šachový klub Duras BVK Královo Pole. Ten prohrál pouze jeden zápas, a to proti nadějím z Beskydské šachové školy. Ty skončily na nepopulární čtvrté příčce. 

Zklamání pravděpodobně zažili šachisté z týmu Moravská Slavia Brno, kteří skončili na třetím místě. 

Brňáky nejvíce mrzí předposlední kolo, kde jim výhra nad Turnovem a tím i celkové vítězství proklouzly jen těsně mezi prsty.

Pořadatelé si turnaj pochvalovali, jelikož se účast vrátila na čísla z předcovidových ročníků, a navíc i během celých tří dnů panovala přátelská nálada a rozhodčí tak nemuseli řešit spory.

Šachová loterie

Pochoutka, která láká šachisty napříč všemi kluby. Asi tušíte, že řeč je o bleskovém maratonu, který je spojen s Czech Open jako kůň s Pardubicemi. Většina smrtelníků na celém světě nedokáže po dobu čtyřiadvaceti hodin zůstat vzhůru a být pohybově aktivní, natož si „zavářet“ mozek šachovými tahy.

Včera také odstartoval turnaj ve Fischerových šachách, které patří mezi velmi oblíbené u hráčů, kteří příliš neholdují taktické hře. Zvláštností je losování rozestavení figurek před každým kolem. Hráči si tak nemohou používat předem připravené tahy.