Milovníci „pomalého“ softbalu se mají opravdu na co těšit. Do Svítkova dorazí šestnáct týmů ze šesti zemí.

Oslava evropského softbalu. V Pardubicích se totiž tento víkend setkají tři národní týmy, zástupci dalších dvou reprezentačních celků a jako bonus dorazí celek z USA. Šestnáct týmů ze šesti zemí! Tak přesně takto bude nabitý 7. ročník slowpitchového turnaje s názvem Sláva Hosana. Tradičně ho hostí pardubičtí Waynes. Představí se na něm také česká reprezentace, která se připravuje na letošní mistrovství Evropy.

HOMERUNY ZÁRUKOU

„Kdo by rád viděl, jak se odpalují homeruny, neměl by váhat. Obsazení je vskutku prvotřídní, bude se hrát na té nejvyšší evropské úrovni,“ láká na podívanou mluvčí Evropské softballové federace, Helena Novotná, která potvrzuje, že se do Svítkova chystají reprezentace Belgie, Slovenska a České republiky.

 „Také tým UCE Travellers lze v podstatě považovat za německou reprezentaci, soupiska tomu odpovídá. I v britských týmech najdeme několik zástupců národního smíšeného výběru, přijede třeba Adam Haywood či Chiya Louie (na snímku), lákadlem pro znalce je Novozélanďanka Moera Flett.“

Zdroj: oddíl

LAHŮDKA NA „ZLATÉ“

Pozvánka pro Parubáky je samozřejmostí. Hrát se bude na fotbalových hřištích ve Svítkově a Srnojedech, lahůdkou je pak hřiště postavené přímo na plochodrážním stadionu. V centru akce ve Svítkově bude připravené vyžití pro děti jako skákací hrad, nafukovací atrakce pro trénink odpalování a házení. A pro dospělé občerstvení, grilované sele a sport na vynikající úrovni.  „Vstupné na zápasy i dětské atrakce je zdarma,“ říká předseda klubu Waynes Tomáš Rambousek.

 „Rádi bychom veřejnosti náš sport přiblížili. Mezi hřišti bude fanoušky zdarma vozit historický autobus. Vítáme rovněž všechny, kteří se třeba během cyklovýletu, nebo procházky na chvíli zastaví,“ poukazuje Rambousek na fakt, že kolem centra dění vede cyklostezka.

PRO SMÍŠENÁ DRUŽSTVA

Slowpitch je akčnější – na útok soustředěnou variantou baseballu či softbalu. Kromě toho, že opravdu každý pálkař odpálí, a tak je sport mimořádně divácky přitažlivý, upozorňují hráči na jedno zásadní specifikum. Ženy a muži hrají spolu, týmy jsou povinně smíšené: pět žen a pět mužů.

 „Jak nás, tak holky to burcuje k co nejlepším výkonům,“ směje se tahoun českého národního týmu Jakub Procházka, který má na kontě pěknou sbírku individuálních ocenění.

 „Líbí se mi, že se na nás chlapi naučí spoléhat a jsme pro ně naprosto rovnocennými parťáky,“ podotýká opora belgické reprezentace Nathalie Hosten.

 Česká reprezentace se letos představí poprvé po zimní přípravě a jistě bude toužit po příčce nejvyšší. Ta loni patřila pořádajícím Waynes. Ti ale budou právě o několik reprezentantů oslabeni. Jak to dopadne, se můžete přijít podívat i vy, naši čtenáři…

Víkendový trhák

Název akce: Sláva Hosana – slowpitchový turnaj

Datum konání akce: 13. – 14. dubna 2019

Místo konání akce: fotbalová hřiště Svítkov a Srnojedy, pplochodrážní stadion Zlaté přilby

Cena: vstup i atrakce zdarma

Informace: www.waynes.cz