Klíčový zápas kvalifikace se odehraje 16. června od 16 hodin a budou ho hostit Pardubice. „Pro nás je to výborná zpráva a doufáme, že nás přijde podpořit maximální počet diváků z celé republiky. Budeme jim chtít dokázat, že jsme bojovníci, kteří reprezentují s hrdostí a vírou v úspěch českých barev," slibuje další opora národního týmu Karel Nocar.

V české sestavě se představí i dva vítězové Ligy mistrů. Kromě střelce Filipa Jíchy se v německém Kielu z velké trofeje radoval i drsňák Daniel Kubeš. „Jsem šťastný, že jsme to zvládli," jásal Jícha. Teď už ale jeho myšlenky patří v první řadě reprezentaci.

Dvojzápas s Ruskem odstartuje 9. června v Astrachani. V nominaci kouče Liptáka se objevil i veterán Jan Filip. Legendární střelec původně ukončil reprezentační kariéru. Nakonec se ale rozhodl, že proti silnému soupeři v kvalifikaci ještě pomůže.

Ve výběru naopak chybí brankář Martin Galia. Po boku Petra Štochla se tak proti Rusům představí jeden z trojice brankářů nastupující generace Mrkva, Petržala, nebo Malina.