Do sokolovny v Jiráskové ulici, rezidence pardubických volejbalistek zavítal devátý Havlíčkův Brod. Mělo se jednat o zdánlivě snadného soupeře, po jehož dvojnásobném zdolání si měl Sokol upevnit vedoucí postavení. Ale chyba lávky… Měření skončilo dělbou bodů.

Sokol Pardubice – Havlíčkův Brod 3:2 (-21, 22, -21, 17, 13) a 1:3 ( 16, -23, -22, -17). Sestava: Špeldová, Vančurová, Kloudová, hrající trenérka K. Straková, Vaníčková, J. Němečková, Karanská.

„Už první utkání ukázalo, že v tomhle směru ani volejbal nemá logiku. Hostující hráčky hrály velmi bojovně a obětavě, my naopak vůbec nemohly najít vnitřní pohodu. První zápas se tak odvíjel jako na houpačce se šťastným koncem pro naše družstvo,“ oddechla si dodatečně hrající trenérka Kateřina Straková.

Po druhém zápase ji už ale do zpěvu nebylo.
„V odvetě se po prvním setu zdálo, že je odpor soupeřek definitivně zlomen, zvláště když následovalo rychlé vedení 6:1. Stačilo však pár lehkomyslných chyb a brodské holky se chytily, když jim pomohlo i trochu štěstí. Pak následovalo jen naše velké trápení, které vyústilo v překvapivou ztrátu zápasu,“ posteskla si Straková.

Sokolky si přesto udržely první místo v tabulce, protože Jaroměř podlehla dvakrát na palubovce hradecké Slávie a klesla na čtvrté místo. Naopak její přemožitelky postoupily na třetí místo. Druhá je horším setovým skóre FTVS Praha, která doma v obou zápasech zdolala Vamberk.

Krajský přebor mužů: Sokol Pardubice – Lanškroun 1:3 a 3:0, Energetik Chvaletice – Chrudim 3:0 a 3:1.

Krajský přebor žen: USK Pardubice – Litomyšl 3:0 a 3:2, Energetik Chvaletice – Dolní Újezd 2:3 a 3:2, Slatiňany – Tesla Pardubice 1:3 a 1:3.