Aby se v nich čert vyznal… Na půdě posledního nechají ležet body a pak smetou tým, který jim měl být vyrovnaným parťákem. Tato charakteristika pasuje na volejbalistky pardubického Sokola. Juniorky ze stejného klubu pořádně „rozsvítily“ třebechovický betlém.

2. liga žen:

Sokol Pardubice I – Vamberk 3:1 (16, –27, 11, 21) a 3:0 (14, 16, 12).

Sestava: Vavrečková, Schubertová, Karanská, Kloudová, Špeldová, Vaníčková, Krchová, hrající trenérka Straková.

„Nastoupily jsme velmi dobře naladěny a soupeřky jsme po oba zápasy nekompromisně drtily podáním, nepropustnými bloky a tvrdým útokem. Malý výpadek jsme si neodpustily jen ve druhém setu úvodního zápasu. Pak už šlo vše jak po drátku, zvláště odveta byla velmi rychlá,“ popsala průběh utkání trenérka Kateřina Straková.

1. liga juniorek:

Sokol Pardubice – Sokol Třebechovice pod Orebem 3:0 (20, 22, 22) a 3:0 (12, 10, 16).

Sestava: Plášilová, Čechová, Smolná, Sodomková, Pachovská, Sirůčková, Žouželková, Kravalová.

Závěrečné kolo základní části přivedlo do Pardubic poslední celek skupiny.

„Zápasy byly pro obě družstva důležité, protože se započítávají do nadcházejících bojů o záchranu. Naše holky cítily sice narůstající formu, ale zodpovědnost jim v úvodním utkání svazovala ruce. Bojovností však soupeře dostaly pod tlak a koncovky vcelku bezpečně uhrály a troufly si i na takzvané rychlíky. V odvetě si vzaly příklad ze svých starších kolegyň a Třebechovice smetly z kurtu,“ konstatoval potěšeně Zdeněk Němeček, předseda klubu.

(oš)