V posledním utkání základní části zdolali Liberec a zajistili nejlepší výchozí postavení pro play down. Ve své nejlepší sezoně, co se týče zisku bodů budou usilovat o udržení elitní soutěže s Kladnem.

Sokol Pardubice – FBC Liberec 9:6 (2:1, 5:1, 2:4). Branky: 6. Lisa (Šťastný), 7. Chmelař (Formánek), 23. Teichman (Brychta), 31. Chmelař (Bahník), 34. Krajcigr (Oubrecht), 35. Zozulák (Teichman), 38. Bahník (Zozulák), 55. Krajcigr (Zozulák), 59. Zozulák (Burian) – 39. a 46. Blažek, 19. Valeš, 58. Hůza, 59. Vážný, 60. Klucho.
Rozhodčí: Černý, Janoušek.
Střely: 29:23.
Vyloučení: 1:2.
Diváků: 210.
Sestava: Levínský – Raiter, Oubrecht, Vaculík, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Burian, Jelínek, Krajcigr, Chmelař, Ďopan, Jirák, Formánek.

Sokol své bodové plány plnil od prvních minut. Díky zodpovědné hře vedl v 7. minutě po brankách Lisy a Chmelaře 2:0. V polovině prvního dějství měl šanci na navýšení vedení Teichman, ale Sobotka vytáhl skvělý zákrok. Liberci se potom podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu v závěru prvního dějství.

Pardubice se nenechaly rozhodit a ve druhé třetině s svému soupeři nadělovaly jednu branku za druhou.  Nejdříve krátce po startu prostřední periody Teichman šikovně tečoval Brychtovu střelu od mantinelu.  O chvíli později po Bahníkově pasu do druhé vlny přidal svůj druhý gól v utkání mladík Chmelař. Tato trefa rozjela úsek, ve kterém domácí třikrát skórovali. Postupně skórovali Krajcigr a Zozulák. Posledně jmenovaný ještě připravil branku pro Bahníka. Liberečtí se znovu zmohli pouze na jediný gól.

„Zdálo se mi, že Liberec první dvě třetiny nehrál své maximum a teprve až ve třetí části předvedl svůj standardní výkon. Pravděpodobně si také trochu vybíral svého soupeře pro play down," ohlédl se za čtyřiceti minutami pardubický trenér Miroslav Janovský.
Pět minut po začátku posledního dějství snížili  hosté na 3:7 z jejich pohledu. Střelec třetí branky hostů Blažek byl ale později vyloučen na dvě minuty a v přesilovce skóroval znovu Sokol. Zozulák našel volného Krajcigra, pro kterého nebyl problém zakončit. Severočeši ale v závěru výrazně zvýšili svou aktivitu a poslední tři minuty byly hodně zajímavé.  Nejdříve se prosadil Hůza, ale odpověď Zozuláka  byla blesková. Pardubický kanonýr si v tomto zápase zajistil prvenství v soutěži střelců. Poslední slovo, vlastně dvě, ovšem měli hráči zpod Ještědu.

„Cílem bylo vyhrát v základní hrací době a zajistit si tak deváté místo v základní části. Tím i teoreticky výhodnějšího soupeře pro play down. Získali jsme tři body a dohromady jsme tak v základní části vybojovali 26 bodů. Jedná se o nejvyšší počet v naší extraligové historii. Bohužel nám jich ještě pár k postupu do play off chybělo. Možná nejvíc ty, které nám sebralo Kladno. A proto mu máme v play down co vracet," motivuje svůj tým na dálku Miroslav Janovský a dobře naladěn dodává:
„Jsem rád, že se podařilo Martinu Zozulákovi získat korunku pro nejlepšího střelce. K vítězství v kanadském bodování mu chyběly dva body. Alespoň má v další sezoně ještě prostor pro zlepšení."