Sokol v pravý čas ukončil předlouhou sérii proher

Pardubice - Pardubičtí florbalisté deptají favorizovanou Spartu. Z její haly si odvezli cenné vítězství.

15.3.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ota Bartovský

Lepší chvíli na ukončení dvacetizápasové série bez výhry si pardubičtí florbalisté nemohli vybrat. Hned v prvním utkání play down zaskočili favorizovanou Spartu. I když, který tým je v záchranářských bitvách favoritem. V těchto nervydrásajících soubojích rozhoduje psychika. A zejména v úvodním utkání série to bylo patrné. Druhý zápas už pražský tým na své palubovce zvládl.

1. zápas:

AC Sparta Praha – M&M reality Sokol Pardubice 5:6 po prodloužení (1:2, 2:2, 2:1 – 0:1).

Branky a asistence:
11. Skalička (Soukup), 30. Culka (Kiprov), 38. Moravec (Culka), 45. Pacan (Culka), 49. Pacan (Moravec) – 11. Veselý (Brychta), 13. Junek, 25. Bahník (Veselý), 39. Jelínek, 42. Teichman, 65. Jelínek (Teichman). Sokol: Paukrt – Kosejk, Ďopan, Šťastný, Svoboda – Veselý, Bahník, Brychta, Vacík, Jelínek, Teichman, Vichr, Junek, Janeček.

Na první gól se čekalo až do 11. minuty. V ní nejprve Brychta vybojoval balónek u mantinelu, předložil ho „mezi kruhy“ Veselému a ten z první trefil přesně. Jenže ještě v téže minutě se nechal vyloučit Šťastný a Sparta za pár vteřin přesilovku zužitkovala, to se prudkou ranou od mantinelu prosadil Skalička. Ve zbytku třetiny měli mírně navrch hráči Pardubic a svoji převahu dokázali vyjádřit i jednou brankou, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Junek a se štěstím překonal domácího gólmana. Ve 25. minutě druhé třetiny zafungovala spolupráce prvního pardubického útoku, nahrával Veselý a skóroval Bahník. V polovině zápasu se ale přesnou střelou prosadil domácí Culka, a když ve 38. minutě skóroval z brankoviště Moravec, bylo vyrovnáno.

Že Sokol nedá kůži lacino, potvrdil ještě do přestávky Jelínek, který vystihl chybnou rozehrávku a procedil balonek skrz Borákovi nohy do sítě. Na začátku třetí části hry se dostal po pravém křídle do velmi dobré pozice Teichman a ač nadvakrát, tak byl úspěšný. Neuplynulo ani deset minut třetí třetiny a bylo vyrovnáno, když se dvakrát prosadil domácí Pacan. V poslední minutě základní hrací doby orazítkoval domácí Skalička tyč. Rozhodnutí padlo v páté minutě nastavení. Na křídle zaúřadoval Teichman, který bezchybnou přihrávkou našel Jelínka, a ten nezaváhal.

„Radost kluků byla velká a oprávněná. Vždyť jsme vyhráli po několika měsících. Jedná se však pouze o první krok ze tří nutných k záchraně ve Fortuna extralize,“ podotkl po prvním utkání pardubický kouč Jan Felsenberg.

2. zápas:

Sparta Praha – Pardubice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).

Branky:
13. Ježek (Kiprov), 20. Culka (Soukup), 36. Soukup (Vrtiška), 60. Moravec – 24. Veselý (Bahník). Oproti prvnímu duelu hrál Granec a Libánský, nehrál Janeček.

Sokol v úvodní třetině převyšoval soupeře v pohybu a také měl více příležitostí vstřelit branku. Jenže udeřila Sparta. Ve 13. minutě se dostal balonek k Ježkovi, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre. V závěru první třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, kterou kuriózně zužitkoval Culka. Hostující tým byl za svoji aktivitu odměněn až ve 23. minutě, ve které Bahník přistrčil Veselému, a ten pohotově zavěsil. Pardubičtí pak do soupeře bušili, ale znovu uhodilo na druhé straně, když si s příležitostí poradil Soukup. V poslední třetině se domácí zaměřili na obranu, ale Sokol skulinku ke zdramatizování zápasu nenašel. Navíc při jeho hře bez brankáře pečetil Moravec vítězství Sparty.

„Ačkoli jsme podali ještě lepší výkon, paradoxně to na Spartu nestačilo. Dojeli jsme totiž na žalostnou koncovku. Stav série a předvedená hra nám ale dávají dobré vyhlídky do domácích duelů,“ neztrácí optimismus Felsenberg.

15.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.