Sokoli sice dali do sítě Bohemians vedoucí gól zásluhou Savického, následně však v rozmezí třinácti minut přišly čtyři zásahy hostů, kteří si vytvořili komfortní náskok.

Ještě v první třetině snižoval na 2:4 Prix, avšak čtyři sekundy před koncem třetiny znovu zvyšoval Tomčo. Bohemka tedy šla do šaten s tříbrankovým náskokem. Začátek druhé třetiny se Sokolům podařil náramně, když skórovali Lehký a Savický, blíže na dostřel se však nedostali. Následovala další vlna branek Pražanů, před koncem druhé části se povedlo snížit Prixovi na 5:8, jenže v poslední periodě přišla další šňůra soupeře. Nebýt zákroků domácího brankáře Haleše, mohlo být skóre i vyšší.

„Ve skvělé atmosféře v hale na Dašické to byl takový zvláštní zápas. Čekali jsme trochu jiný průběh,“ připustil trenér Martin Zozulák. Sokoli jsou v neúplné superligové tabulce superligy nyní osmí (6 bodů), ve čtvrtek 8. října je čeká bez divácké podpory od 18:30 opět na Dašické dohrávaný duel proti Střešovicím.

Sokoli Pardubice – FbŠ Bohemians 6:11

Fakta – branky a asistence: 3. Savický (Oubrecht), 16. Prix (Šmíd), 22. Lehký (Teichman), 24. Savický (Šmíd), 39. Prix (Šmíd), 53. Klein (Žáček) – 4. F. Forman, 8. Pěnička (Kopecký), 12. M. Forman (F. Forman), 16. Tomčo (Krebner), 20. Tomčo (Buršík), 25. Vojtíšek (Kopecký), 26. vlastní (Oubrecht), 38. Tomčo (M. Forman), 44. Šárka (Malič), 46. Ďopan (Tomčo), 51. Malič (Šárka).
Třetiny: 2:5, 3:3, 1:3.
Pardubice: Haleš – Oubrecht, Kaluža, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Žáček, Černý.

Další výsledky celostátních soutěží

Národní liga Východ: 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm – FbK TJ Svitavy 8:1 (branka Svitav: Musil).

Svitavy si zatím drží stoprocentní bilanci doma (dvě výhry), ale venku vyšly podruhé naprázdno a opět rozdílem třídy. V tabulce jsou sedmé (6 bodů).

Divize D: FBC Letohrad Orel Orlice – Hornets Brno FBC ZŠ Horní 5:6 SN (branky Letohradu: Majvald 3, Doleček, Náhlík), Florbal Litomyšl – FBC Kutná Hora 6:5 (branky Litomyšle: Gregor, M. Háp, Lamplot, Jedlička, Štarman, Švec). Utkání FTC Vysoké Mýto – FBK Orlicko-Třebovsko bylo odloženo.

Za zmínku stojí cenný zisk Letohradu, který sebral bod vedoucímu celku této divizní skupiny, pro Brno se jednalo o premiérovou ztrátu v sezoně. Zajímavý byl také vývoj utkání v Litomyšli, domácí florbalisté otočili výsledek ze stavu 4:5 na konečných 6:5 dvěma góly ve strhujícím finiši v 60. minutě. V neúplném pořadí jsou krajští zástupci převážně naskládaní v jeho středu (6. Vysoké Mýto 6 bodů, 7. Litomyšl 6, 8. Letohrad 4 a 11. Orlicko-Třebovsko 2). (rh, mr)