Cesta za bronzem
Základní skupina
Sokol Pardubice – SV Wiler-Ersigen U21 (Švýcarsko) 2:2, – FBC Liberec 5:1, – RIG Umeå IBF (Švédsko) 6:4.
Osmifinálová skupina
Sokol Pardubice – itelligence Bulldogs Brno 2:6, – FBC Česká Lípa 8:2.
Čtvrtfinále
Sokol Pardubice – TJ Znojmo 5:2.
Semifinále
Sokol Pardubice – Team Thoréngruppen SK 5:6.

Zápis do klubové historie. Florbalisté Sokola měli na mezinárodním turnaji Czech Open u sebe propisky „pouze" s bronzovou náplní. Ano, velkého úspěchu dosáhl na 21. ročníku tohoto slavného klání nováček extraligy z Pardubic. V prestižní kategorii Muži Pro došel až do semifinále, kde po velkém boji podlehli švédskému týmu Team Thoréngruppen SK. Na krk si tak po zásluze mohli hráči pověsit bronzové medaile.

Hráči Sokola Pardubice se na největším florbalovém turnaji na světě opět zapsali do dějin. Po vítězství mužů v roce 2008 a loňském druhém místě juniorů, se na stupně vítězů opět probojovali muži.
Týmu, který se po roční přestávce opět vrací do extraligy, se dařilo už v základní skupině, kterou po dvou vítězstvích a jedné remíze ovládl.

„Naše výkony šly postupně nahoru. Nejdříve jsme remizovali se švýcarským SV Wiler-Ersigen U21 ale pak už jsme brali pouze tři body po vítězstvích nad extraligovým Libercem a především loňským vítězem této kategorie, švédským celkem RIG Umeå IBF," říká pardubický trenér Miroslav Janovský.

V osmifinálové skupině utrpěl jeho kolektiv první prohru, od extraligových Buldoků Brno. Nicméně do této skupiny se  započítávalo vítězství s Libercem, a tak vysoké vítězství nad prvoligovou Českou Lípou vyneslo Pardubice na druhou příčku. Tím se kvalifikovali do čtvrtfinále. V něm si poradili se Znojmem. V boji o finále Sokolu zkřížil cestu přetěžký soupeř, švédský Team Thoréngruppen SK.  Tento tým táhne ostřílený švédským reprezentant a hrající legenda Peder Boden. Janovského parta sice byla seveřanům více než zdatným soupeřem, přesto nakonec těsně prohrála.

„Bohužel jsme do utkání vstoupili s velkým respektem a díky tomu jsme v jeho polovině prohrávali 0:3. Pak jsme konečně začali hrát svoji hru. Předváděli jsme velice pěkné kombinace a pár minut před koncem jsme se dostali do vedení 5:4. Bohužel fatální chyba v rozehrávce a následná chyba v obraně nás připravily o postup do finále. Třetí místo je přesto úspěchem," ví kouč.
Pardubickým florbalistům se tak extrémně vydařila herní příprava na novou extraligovou sezonu, ve které by se poprvé v historii chtěli probojovat do play off.

„Až na některé pasáže utkání, jsme neodehráli vůbec špatný turnaj. Škoda semifinále, že se nám ho nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Pokud budeme v extralize hrát jako druhou půli proti Švédům, tak by sezona mohla vypadat velice dobře," přemítá pardubický útočník Jaromír Lisa. Jeho slova doplňuje kolega z týmu Adam Šťastný:
„Czech Open hodnotím jako vydařený turnaj. Malá škoda je, že jsme kvůli zbytečným chybám v semifinále nešli až do finále. Bronzová medaile se počítá, ale to nejdůležitější ještě nezačalo. Tím bude až AutoCont extraliga, kde bychom chtěli být konečně v top osmičce."

Kromě týmového úspěchu dosáhli toho individuálního i dva útočníci Sokola Pardubice. Oba pronikli do první pětice kanadského bodování. Jakub Burian se podělil s Pederem Bodénem o druhé až třetí místo se ziskem čtrnácti kanadských bodů. Martin Zozulák pak se dvanácti body obsadil čtvrtou příčku.