Domácí Sparta udeřila hned po šestnácti vteřinách. Lídr pak odskočil soupeři na dva góly. A když Pardubice nedokázaly své zlepšení vyjádřit brankově, prohrály potřetí v řadě.

„I přes prohru bych chtěl své hráče pochválit. Herně jsme byli Spartě víc než vyrovnaným soupeřem. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme byli sice lepší, ale opět jsme selhali v koncovce. Soupeř si pak svůj náskok hlídal a zkušeně potrestal každou naši chybu,“ krčil rameny pardubický trenér Ladislav Štancl.

Začátek druhé třetiny a stav 6:1 pro Bohemians. Na sokoly by si nevsadil ani největší optimista. Měl…

„Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a zaslouženě si vezeme dva body. Ale nesmí se nám stávat, že si soupeře necháme odskočit na takový rozdíl. To se otáčí fakt těžko. Tým ukázal velký morál a vůli po vítězství. Důležité body, které nás snad odrazí k dalšímu růstu a dobrým zápasům,“ přemítá Štancl.

Sparta Praha - Sokol Pardubice 7:2
Fakta - branky a nahrávky: 1. Bína (Garčar), 18. Garčar (Košir), 19. Garčar (Časar), 27. Košir (Ujhelyi), 48. Ujhelyi (Zeman), 56. Kareš (Svatoš), 60. Ujhelyi (Košir) – 19. Kourek (Dlesk), 56. P. Pakosta (Žáček). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 257. Třetiny: 3:1, 1:0, 3:1.
Sokol Pardubice: Haleš – Škeřík, Hušek, Bílý, Krigovský, Formánek – Janeček, Zozulák, Kourek – Teichman, Dlesk, Gregor – Petr, P. Pakosta, Šmíd – Prix, Savický, Žáček – Černý.

Bohemians Praha - Sokol Pardubice 6:7 p.p.
Fakta - branky a nahrávky: 9. Buršík, 12. Buršík (Krebner), 16. Šebek, 18. Krebner (Cabejšek), 20. Buršík (Krebner), 21. Růžek – 9. Teichman (Petr), 22. Šmíd (Teichman), 32. Žáček (Janeček), 34. Kourek (Dlesk), 42. Šmíd (Teichman), 53. Petr (Šmíd), 64. Zozulák (Levínský). Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0.
Třetiny: 5:1, 1:3, 0:2 - 0:1. Sokol Pardubice: Levínský – Slabý, Škeřík, Bílý, Krigovský, Hušek, Formánek – Petr (C), Janeček, Zozulák – Kourek, Dlesk, P. Pakosta – Šmíd, Prix, Žáček – Černý, Teichman.