Play down. Anglické spojení, které straší každého sportovce. Tímto tématem se už musejí zabývat pardubičtí florbalisté. V neděli totiž prohráli zápas o šest bodů. A tak jim Česká Lípa dvě kola před koncem odskočila na desátém místě, které jako poslední zajišťuje přímou záchranu v Tipsport Superlize, o pět bodů. Přitom dvojzápas ve venkovním prostředí začal pro sokoly výborně. Na palubovce Chodova brali překvapivý bod.

Napínali favorita

Většinou odjížděli s výpraskem. Podle umístění v tabulce se tento fakt dal znovu očekávat. Jenže pardubičtí florbalisté se vzepřeli všem škarohlídům. Na hřišti silného Chodova podali vynikající výkon. První třetinu vyhráli a ve třetí dvakrát vedli. Favorit však stihl vyrovnat a poté o své výhře rozhodl v prodloužení.
„Po utkání jsme určitě spokojenější my. Za bojovnost bychom si bod na víc zasloužili, ale Chodov prokázal více zkušeností. Těší mě, že při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti jsme vyhráli. Věřím, že nám takový zápas pomůže do klíčového závěru základní části,“ vyslovil přání trenér Ladislav Štancl.

Pěšky na benzinku

Vyrovnaná partie

Hned první ze tří zbývajících zápasů ale plány pardubického lodivoda seškrtal. Nažhavenost do zápasu v České Lípě nesebrala jeho svěřencům ani porucha na vozidle při cestě na sever Čech. Sokol znovu otevřel skóre a poté vedl v úvodní části ještě jednou. Na obrat soupeře ještě zareagoval, ovšem na čtvrtou trefu již nikoliv. Hosté v závěru nevyužili přesilovku ani hru bez brankáře. A tak zápas sezony „projeli“.
„V tomto střetnutí bylo vidět, o co oběma týmům jde. Ve vyrovnaném zápase jsme podali dobrý výkon, ale bohužel domácí byli šťastnější. Zbývají dvě kola, pokud je šance, budeme o přímou záchranu bojovat do posledního dechu,“ burcuje Štancl.

Chodov - Pardubice 6:5 p.p.
Fakta - branky: 35. Matejčík (Mikeš), 39. Pražan (Maxa), 40. Ondrušek (Matejčík), 47. Maxa (Matejčík), 56. Krbec (M. Vávra), 62. Ondrušek (Pražan) – 6. Černý (Šmíd), 38. Šmíd (Prix), 42. Žáček (Černý), 44. Černý (Oubrecht), 55. Kourek . Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 88. Třetiny: 0:1, 3:1, 2:3 – 1:0. Pardubice: Levínský – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Kourek – Teichman, Dlesk, P. Pakosta – Šmíd, Savický, Žáček – Černý, Petržela.

Česká Lípa - Pardubice 4:3
Fakta - branky: 3. Ekl (Slaný), 26. Štěrba (Jirsa), 33. Krajcigr (Ekl), 48. Ekl (Jansa) – 3. Janeček (Škeřík), 18. Krigovský (Janeček), 35. Kourek (Zozulák). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 3:3, navíc Krajcigr (Česká Lípa) osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 221. Třetiny: 1:2, 2:1, 1:0 – 1:0. Pardubice: Haleš – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – P. Pakosta, Šmíd, Žáček – Černý.