V sobotu a neděli absolvovali severočeský trip. A jejich dlouhá vítězná série skončila. Nejdříve totiž prohráli na nájezdy v české Lípě. Poté změnili českou pověst o legendárním siláku Bivojovi. Nedovolili totiž Litvínovu, aby je ulovil jako kance…

Dva dny, dva zápasy, pět set  kilometrů na cestách, šestnáct vstřelených branek a čtyři body do tabulky. Tak vypadá číselná exkurze pardubického Sokola ve dvou dnech. „Florbalky" mají za sebou nejnáročnější víkend sezony a dva zápasy s týmy z popředí tabulky. Trenérům tentokrát chyběli Šťastný, Lisa, Burian, Volkov a v pátečním utkání také Daněk.

FBC Brzdy CZ Česká Lípa – Sokol Pardubice 6:5 s.n. (2:1, 1:3, 2:1). Branky Sokola: Bahník 2, Ďopan, Teichman, Junek. Sestava: Pipek – Lutonský, Ďopan, Kaška, Brychta – Matys, Bahník, Janeček, Teichman, Junek, Formánek, Dlesk, Chmelař, Kareš.

Nováček vstoupil do utkání i se svojí největší oporou Štěpánem Slaným, který však kvůli zranění odehrál pouze začátek utkání a pak odstoupil. Nebyla to jeho poslední návštěva palubovky. Domácí, hnáni skvělými fanoušky, na Pardubice vlétli. V 9. minutě vedli již o dvě branky. Sokol se zmohl na jedinou odpověď Ďopanem. Ve druhé třetině Sokol skóre otočil a po trefách Junka, Teichmana a Bahníka se ujal vedení 4:3. Hubený náskok však pardubičtí ve třetí třetině neudrželi. Nakonec byli rádi za remízu, kterou jim půl minuty před koncem vystřelil kanonýr Bahník. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se nemýlili Jansa a již zmiňovaný Slaný.  Bonusový bod tak zůstal v České Lípě.

SK Bivoj Litvínov – Sokol Pardubice 7:11 (4:2, 2:3, 1:6). Branky Sokola: Bahník a Dlesk 3, Teichman 2, Ďopan, Junek, Daněk. Sestava stejná, pouze mezi tři tyče nastoupil Vítek a v obraně navíc nastoupil Daněk (v pátek nemohl nastoupit kvůli pracovním povinnostem).

Druhý zápas sehrál Sokol v Chomutově, kde našel azyl Litvínov. Florbalisté Pardubic chtěli napravit své zaváhání z Lípy. Jenže stejně jako v prvním utkání víkendu jim nevyšel začátek. A po dvaceti minutách prohrávali o dvě branky. Ve velmi fyzicky náročném zápase, který se rozhodně nehrál v rukavičkách, se Pardubicím dlouho pořádně nedařilo najít zaručený recept na brankáře Stránského. To se změnilo ve třetí části, kterou Sokol naprosto ovládl. Nejdůležitější pasáží utkání se ukázalo rozmezí od 49. do 53. minuty, kdy se hosté prosadili hned třikrát. V tu chvíli bylo o vítězi rozhodnuto. Hattrickem se blýsklo hned duo Dlesk – Bahník.