„Této výzvě jsme vyšli vstříc, myslíme si, že i veteránská atletika má v České republice své místo a je důležité umožnit sportovní seberealizaci i starším generacím,“ říká Jana Kárníková manažerka těchto obou akcí a místopředsedkyně Hvězdy Pardubice.

A co na milovníky atletiky čeká? V 10 hodin odstartuje Lidový běh na 2,5 km. Vydají se na okruh ulicemi sídliště Dukla. Je určen pro ty, kdo si rád zaběhají, ale necítí se na desítku.

O půl hodiny padne startovní výstřel k silničnímu běhu na 10 km. Běžce čekají čtyři 2,5 km dlouhé okruhy dukelským sídlištěm.

Hodinu po poledni dostanou prostor na trati 400 metrů (jeden okruh na Městském atletickém stadionu) nejmenší účastníci při Běhu pro rodiče s dětmi. „Desítka Hvězdy má svoji mnohaletou tradici a pravidelně se jí účastní i řada kvalitních českých běžců. Věříme, že i letošní ročník přinese řadu hodnotných výkonů. Doufáme, že veteránský šampionát bude příjemným zpestřením běžecké akce,“ přeje si Kárníková.

Proč to nezkusit znovu?

V úterý 8. května pořádá pardubická Hvězda 2. ročník Dětského dne s atletikou. Zájemci si budou moci opět vyzkoušet jednotlivé atletické disciplíny a „porovnat“ své výkony i se světovými rekordy.
V areálu Městského atletického stadionu si užijí také spoustu další zábavy, od skákacího hradu, malování na obličej, balónků. K dispozici jim bude hasičský vůz či vůz městské policie. Vyzkouší si střelbu na basketbalový koš, či svoji přesnou mušku při házení na cíl. Účastníky čeká zábavný program i soutěže.

Ten, kdo se zúčastní dětského dne, si odnese ocenění za své sportovní výkony. Každý se v tento den stává vítězem.

Program zahájí v 10 hodin a bude trvat přibližně do čtyř odpoledne. V průběhu dne se konají tři slosování. Po splnění jednotlivých sportovních stanovišť a vyplnění hrací karty, tak bude možné získat ještě další, hodnotnější ceny.

Zkrátka nepřijde ani dospělý doprovod. Rodiče se mohou těšit na testovací jízdy vozů Škoda. Včetně soutěže o zapůjčení vozu Škoda Karoq na víkend. Připravena bude také výživová poradkyně, která je zváží na „chytré“ váze a poradí jim jak zlepšit jídelníček i životní styl.