Eurocup – úterý 18.30 hodin:

ČEZ Basketball Nymburk – Asefa Estudiantes Madrid (ČEZ Arena Pardubice)

Nymburk by už mohl klidně dostat nálepku specialista na španělské týmy. V předloňské sezoně změřil síly s Bilbaem, v té loňské s Grand Canarií a opět s Bilbaem. Letos v základní skupině s Cajasol Sevilla a nyní s Estudiantes. A týmy z nejlepší evropské soutěže jsou vždy výzvou.

„Ať už nastoupí kdokoliv z naší sestavy, musí ukázat, co umí. I přesto, že už nemůžeme postoupit mezi posledních osm týmů, musíme si užít to, že hrajeme ve skupině Last 16. To byl ostatně náš předsezonní cíl,“ podotkl nymburský trenér Ronen Ginzburg.

Už delší čas se nestalo, aby český mistr v uvozovkách o nic nehrál. Proto by mohl hrát uvolněněji. „Je pravda, že nebudeme pod nějakým psychickým tlakem, že musíme vyhrát. To ale neznamená, že na druhé straně nebude žádný soupeř. Estudiantes je tým, který nemá malé cíle. Bude se rvát o vítězství nejen kvůli postupu do dalších bojů eurocupové sezony,“ má jasno kouč izraelské národnosti.

Podobné zápasy dělají radost hráčům, kteří normálně nedostávají na hřišti tolik prostoru. „Já se snažím ve všech zápasech dávat prostor co největšímu počtu hráčů, a pokud si minuty zaslouží, pak je dostanou,“ řekl Ginzburg.

Sestava Estudiantes je prošpikovaná vynikajícími hráči. Jedním z nich je Jiří Welsch, holický odchovanec a druhý Čech v NBA. „Estudiantes není jen Welsch. Jejich nejnebezpečnějším hráčem je obrana. Má hodně kvalitních hráčů a každý z nich může ohrozit koš. Je to znát na výsledcích. Jednou je to pivot, podruhé rozehrávač,“ všiml si Ronen Ginzburg.

(zz, tol)