Když se řekne pivot, basketbalový fanda si představí spoustu nastřílených bodů. Vy však máte na hřišti asi jiné úkoly?
Vzhledem k mým fyzickým parametrům mám za úkol bránit soupeře při doskakovaní či střelbě zpod koše. Laik kolikrát tu tzv. černou práci bránících hráčů nevidí, hodnocení tak zůstává na odbornících. Pokud se mi daří ubránit protivníka a ještě k tomu nastřílím přes deset bodů, mohu být spokojen. Hlavně že moje výkony pomáhají týmu.

V rozhodujícím utkání v Děčíně jste prohrávali pouze v první čtvrtině. Na páté čtvrtfinále jste působili až neuvěřitelně klidným dojmem…
Velké sebevědomí nám dodával fakt, že ve všech čtyřech předchozích utkáních jsme na palubovce dominovali. I když jsme dvakrát smolně prohráli, věřili jsme si a nic jiného než postup jsme si nepřipouštěli. Ale nebyla v tom žádná frajeřina, Děčín měl totiž svou sílu.

První poločas jste protivníka nepouštěli pod koš, on se spoléhal jen na střelbu z dálky. Po přestávce už se vám tolik nedařilo eliminovat jeho průniky. Proč?
První poločas jsme odehráli perfektně v obraně. Příkladně jsme ucpávali prostor pod košem. Po změně stran jsme trochu polevili, ale myslím, že jsme stále měli utkání pod kontrolou. Děčín nás poněkud zaskočil zónou, co stavěl, nicméně také s touto taktikou jsme se časem vyrovnali.

Děčín nasekal ve druhé půli obrovské množství chyb. Jakou měrou za to mohla nervozita a jakou práce vašeho týmu?
Když se dotahuje náskok soka, je to vždy náročnější na psychiku. Nervozita jim určitě svazovala ruce, na druhou stranu my je perfektním pohybem ke ztrátám nutili.

Za čtrnáct dní oslavíte jedenatřicáté narozeniny. Je postup do semifinále tím nejhezčím dárkem?
Mým hlavním cílem při zimním přestupu do Pardubic bylo pomoci k postupu do semifinále. Ano, letos to bude můj nejhezčí dárek.

Jaké jsou cíle vašeho družstva proti úřadujícímu mistru z Nymburka?
Nechceme si uříznout ostudu. Naopak chtěli bychom s českým suverénem sehrát vyrovnané partie. Do série jdeme bez nějakého stresu. Chceme si zápasy užít. Byli bychom rádi, kdybychom alespoň z poloviny zaplnili ČEZ Arenu. Nejlépe dvakrát. (šibalský úsměv)

A vaše soukromá přání pro basketbalový vrchol úspěšné sezony?

Nezranit se, zahrát si uvolněný basketbal a hlavně potěšit naše fantastické diváky.