Premiéru v dresu s koněm na prsou zvládl reprezentační rozehrávač MICHAL ČARNECKÝ s přehledem. Na výhře 86:46 (32:32) se podílel jedenácti body.

Michale, bezprostředně po rozlosování Mattoni NBL jste měl rozporuplné pocity. Jaké to bylo před utkáním? Měl jste klidné spaní?
 Je pravda, že jsem po šesti letech odešel z Opavy, ovšem nijak zvlášť jsem nad utkáním nepřemýšlel. V opačném případě bych v noci asi nespal (úsměv). Snažil jsem se proto všechny myšlenky vytěsnit z hlavy a soustředil jsem se na zápas s Opavou jako na každý jiný.

A co při rozcvičovaní, když jste viděl známé tváře. Netáhlo vás to automaticky do opavského družstva?
 (pousměje se) Ne, to určitě ne. Ale v šatně před zápasem jsem si vyslechl pár poznámek od spoluhráčů. Například, že mám nachystané modré dresy (smích).

První body pardubického týmu jste zaznamenal právě vy. Bylo to naplánované se spoluhráči, vždyť váš tým skóroval až ze třetího útoku?
 To vyplynulo ze situace. Otevřel se mi prostor, a tak jsem vyrazil ke koši. Přeci jenom jsem střední rozehrávač, a ten by měl mančaft nakopnout. Na chvíli se to povedlo.

Vašemu družstvu se v první části střelecky nedařilo. Navíc kvůli poruše světla jste byli nuceni odejít do kabin. To asi také moc již „zahřátému“ sportovci nepřipadá, souhlasíte?
 Jasně, ale jsme profesionálové a s podobnými zásahy do utkání se musíme vypořádat. Navíc to bylo pro obě družstva stejné. Na tohle se nemůžeme vymlouvat. V úvodní části jsme jednoduše nehráli dobře a Opava toho využila.

Oba poločasy byly jako den a noc. Po přestávce jste slezský tým doslova smetli z palubovky…
 Po přestávce se ukázalo, na jaké úrovni jsme my a na jaké je Opava. Přitvrdili jsme v obraně a soupeř se s tím nedokázal vyrovnat. Přestali jsme mu také nechávat volné střelecké pozice a ty těžké netrefoval. V poslední čtvrtině už také ztratil víru v to, že by dal nějaký koš.

Stejně jako týmu vyšel také vám druhý poločas daleko lépe než první. Máte stejný názor?
 To jsou spojené nádoby. Když se nedařilo týmu, nešlo to moc ani mně. A ve druhém poločase už to bylo v pořádku.

Bylo pro vás výhodou, že jste znal protihráče, nebo pro ně to, že oni měli přečteného vás?
 Právě v prvním poločase jsem nad tím uvažoval více než jsem měl a spíše mě to sráželo dolů. Nehrál jsem svoji hru. A co se týče Opavy: určitě se její kluci na mě připravovali. Znají mé přihrávky a určitě je čekali.