Nejúspěšnější atletickou sezanu mají za sebou atleti pardubické Hvězdy. Rok 2007 byl přelomový v tom, že k extraligovému družstvu žen po mnohaletém snažení přibyla i extraliga mužů. Navíc Hvězda jako jediný český oddíl měla ve finále MČR družstev dorostu a juniorů zastoupeny všechny čtyři kategorie. V hodnocení českých oddílů se z 320 v ČR Hvězda z loňského sedmého místa určitě posune ještě o něco výš.

V reprezentaci ČR

Celkem 24 sportovců z kategorie „zdravých“ okusilo reprezentační dres ČR. Mezi 15ti-letými reprezentovali vrhači Roman Straško a Daniel Čapek, chodci Michal Kopecký a Ondřej Ciasto. 17ti-letí absolvovali Mezistátní utkání, ale také Mistrovství světa a z Hvězdy se zúčastnili sprintérka Marcela Vondřejcová, chodkyně Markéta Kopecká a Veronika Linhartová, chodec Lukáš Gdula, běžci Pavel Rybišár a Vojtěch Kalina, spirntér Aleš Voborník a diskařka Kristýna Kroužková, mezi 19ti-letými reprezentovali oštěpařka Kateřina Čadová, chodec Jakub Zajíc, koulařka Kateřina Klímová, kladivářka Tereza Králová, trojskokan Jiří Vondráček, na Mistrovství Evropy, ale také běžec Martin Hrstka a oštěpař Jaroslav Jílek. V kategorii do 22 let pak velmi úspěšně reprezentovala překážkářka Kateřina Ulrichová a kladivář Petr Koucký. Mezi dospělými byla do absolutní reprezentační špičky zařazena kladivářka Lucie Vrbenská, koulařka Jana Kárníková (Evropský pohár) a oštěpař Jan Syrovátko (ME 22 let).

Stejně výrazně se prosadili i atleti v kategorii tělesně postižených. V reprezentačním dresu startoval diskař Martin Němec, Miroslav Šperk a Martin Zvolánek, diskařka Jana Fesslová, kuželkář Jan Vaněk, diskař Zbyněk Sýkora. Prvních 5 jmenovaných má splněný kvalifikační limit na Letní paralympijské hry v čínském Pekingu 2008. Připravit se chce i dvojnásobná paralympijská vítězka Veronika Foltová.

Kam za tréninkem

V současné době všichni reprezentanti zahájili cílenou přípravu na vrcholné akce roku 2008. Pardubické atletice však citelně schází na Městském atletickém stadiónu jakékoli zázemí pro zimní trénink. Stadión byl původně koncipován spíše pro masový sport a tak v tribuně stadiónu jsou pouze šatny a sklady. Sportovní příprava zdravých sportovců i sportovců na vozíku tak v zimních měsících i při nepříznivém počasí probíhá venku a to i na sněhu i za umělého osvětlení. I přes všechny přísliby v posledních 2 letech od nejvyšších funkcionářů města zřejmě nedojde k plánované výstavbě tělocvičny pro sportovní přípravu zdravých i tělesně postižených sportovců. A tak sportovcům nezbývá nic jiného než improvizovat sportovní přípravu i na tak vrcholné akce, jako jsou olympiáda a paralympiáda nebo za tréninkem dojíždět jinam, např. do Prahy nebo do Nymburka.

Možná pardubickým atletům nezbyde nic jiného, než po vzoru svých kolegů z pražského Olympu nafotit a prodávat erotický kalendář nebo uspořádat před pardubickou radnicí veřejnou sbírku na vylepšení podmínek pro svoji sportovní přípravu.