Kozáková a Kalousek mezi nejlepšími maratonci
Pardubičtí vytrvalci se zúčastnili největšího českého maratonu v Praze. Jehož součástí bylo vyhodnocení mistrovství České republiky. Nejlépe se vedlo Denise Kozákové z Hvězdy, která zvládla 42 195 m za 3:29:56 hod. a mezi ženami skončila na šestém místě. Její oddílový kolega Bořivoj Kalousek zaběhl Pražský Maraton za 2:38:17 hod. a skončil celkově osmý. Další tři reprezentanti Hvězdy se zařadili do nejlepší stovky z nějkolika tisíc účastníků: Petr Eliáš – 3:17:05, Jan Zeman – 3:23:28 a Petr Gdula – 3:24:52 hod.

Atleti Hvězdy i AC v reprezentačním dresu
První letošní významnou mezistátní akcí bude sobotní trojutkání dorostenců do 17 let v Uherském Hradišti. Vedle českého družstva bude o nejvyšší pocty bojovat i reprezentace Maďarska a Slovenska. Český svaz zařadil do výběru také osm atletů z Pardubic. V nároďáku se představí chodkyně Kopecká, sprintérka Vondřejcová, běžci Kalina, Rybišár, diskařka Kroužková (všichni Hvězda), sprinter Hedvičák a tyčkařka Nosková (oba AC). S výpravou odjede také trenér pardubické Hvězdy Miroslav Wastl.

Další jarní Středa ve znamení běhu na tři kilometryDalší z Atletických střed na Městském atletickém stadionu přivítala téměř padesátku účastníků. Ozdobou závodů byl běh na 3 000 m a také účast českého reprezentanta Antonína Žalského v soutěži koulařů. Z výsledků: oštěp – dorostenci: Hložek (Pacov) 48,95 m, vrh koulí – muži: Žalský (Slávia Praha) 18,84 m, Bejr (AFK Chrudim) 13,32 m, dorostenci: Čapek (Hvězda) 11,91 m, 3000 m – 1. Lept (Nová Paka) 9:19,28 min, 2. Vala (Havlíčkův Brod) 9:40,54 min, 3. Gdula (Hvězda) 9:43,13 min, 4. Zajíc (Hvězda) 9:54,06 min, ženy: 1. Guber (Hradec Králové) 10:04,66 min, 2. Kozáková (Hvězda) 11:07,56 min. Další Atletická středa je na programu zítra. Na pořadu dne je kladivo, oštěp, dálka a hod kriketovým míčkem.

Závodníci Hvězdy na prestžní mítink do Anglie
Po zahájení soutěží a získání prvních limitů na letní paralympijské hry do Pekingu vyráží česká výprava vozíčkářů plnit další na mezinárodní míting do anglického Stocke Mandeville. Ten se uskuteční od pátku do pondělí. Z jedenácti českých sportovců je více než polovina z pardubické Hvězdy. V hodu diskem bude startovat dvojnásobný paralympijský vítěz Martin Němec. Kromě toho nastoupí i ve vrhu koulí. Dále druhý z Atén 2004 Miroslav Šperk, medailistka z MS v Nizozemsku Jana Fesslová a finalista mistrovství světa 2007 Zbyněk Sýkora. V kategorii kvadruplegiků v hodu kuželkou a diskem se představí stříbrný medailista z loňského MS Martin Zvolánek a „nováček“ v reprezentačním dresu, již limitář pro Čínu, Jan Vaněk. Společně s nimi odjede i Eva Vindová, jejich trenérka a předsedkyně oddílu tělesně postižených sportovců ve Hvězdě.