Naposledy se mu podařil vskutku husarský kousek na neoficiálním mistrovství světa veteránů v kanadském Silvestaru. Na krk si pověsil dvě zlaté medaile a jednu bronzovou. Takto „obtěžkán“ nebyl ještě žádný český lyžař v historii, rozuměno na veteránské bázi. Celkem v zámoří startovalo přes tisíc lyžařů.

„Původně jsem účast na letošním mistrovství neplánoval. Nakonec jsem názor, i za přispění kolegy reprezentanta kamaráda Honzy Audrlického změnil a po důkladném ladění formy v polských Jakuszycích jsem se rozhodl do Kanady odjet,“ popisuje zajímavý příběh Pavel Petr.

A udělal hodně dobře. Tento pardubický sportovec (kategorie 40 – 44 let) zvítězil na 30 km klasicky i na 10 km volně. A daleko neměl ke zlatu ani na volné pětačtyřicítce. Až ve finiši volné padesátky v Kanadě ho uštvali domácí borci, a to Farley, olympionik ze Salt Lake City 2002 a Cyr, který se zase zúčastnil světového šampionátu v Ramsau 1999. Nakonec na ně ztratil pět respektive jedenáct vteřin. Oba dva reprezentanti země javorového listu si spravili chuť po bruslařské desítce.

„Užil jsem si to a taky svůj výkon stavím po sportovní stránce docela vysoko. Byly tam nádherné zážitkové tratě, kopce, roviny, pláně, lesy. Zalyžoval jsem si snad nejlíp v životě. Za jedno startovné jsem měl celý týden závodění,“ pochvaloval si Pavel Petr, dvaačtyřiceti­letý borec.

A jak byl v závodnickém rauši… Po skončení mistrovství startoval ještě na 30 km volně, což byl veřejný závod pro všechny kategorie. A také v něm zvítězil.