Pardubice vstoupily do zápasu hrůzostrašně. Prohrávaly 0:7 a 2:10. Sice rychle srovnaly (11:11), jenže pak jim Opava znovu pláchla a vedla 22:13. A mohla za to zejména excelentní střelba trojek. Což platilo po celý první poločas. Hosté kontrovali zpod koše.

Vstup do zápasu se nám nepodařil. Opava byla daleko agresivnější, dávala do hry více energie, dostala se do herní pohody,“ okomentoval úvodní pasáž pardubický kouč Tomáš Bartošek.

Do druhé půle vstupovala Beksa s osmibodovým mankem. Ve třetí čtvrtině se snažila o korekci, ovšem před tou poslední se ani o píď ve skóre nehnula. Co se jí nepodařilo, vynahradila si hned zkraje té čtvrté. Rychlou šňůrou 9:0 se dokonce dostala do vedení. Jenže domácí se nesložili. Drama vyvrcholilo v poslední minutě. Ještě před ní Klečka poslal trojkou Slezany do vedení 81:80. Stejnou mincí odpověděl Půlpán. A pak už rozhodovaly jen nervy při trestných hodech.

„Před čtvrtou čtvrtinou jsme si řekli, že bychom se chtěli na Opavu rychle dotáhnout, což se nám podařilo. Když jsme pak překlopili skóre na naši stranu, věřili jsme, že utkání zvládneme. Závěr rozhodly naše zkušenosti a možná i štěstí. A zmínil bych ještě jednu velmi důležitou situaci ze začátku poslední minuty. Viktor Půlpán trefil trojku a poslal nás do vedení, to bylo hrozně důležité pro koncovku,“ podotýká Bartošek.

Svitavy měli potíže jenom v prvním poločase. Jihočeši v těchto fázích drželi krok a rozdíl ve skóre nepřesáhl pět bodů, kdy hra Turů byla místy hodně rozháraná. Po přestávce ovšem domácí nastoupili o poznání soustředěněji, během krátké chvíle navýšili svůj náskok do dvouciferné podoby a o výsledku nebylo pochyb. Opět hráli bez zraněné dvojice Roseboro – Kerr, skvěle se ale předvedli mladíci, trio Kotásek – Puršl – Kovář se postaralo o devětatřicet bodů.

„Jsem rád, jakým způsobem mladí kluci pracují. Den co den na sobě dřou a do budoucna je u nich velký potenciál. Důvěru, kterou jsem jim dal, splácejí měrou vrchovatou. Nejen body, ale i tím, jak si počínají na obranné polovině,“ chválil talentované basketbalisty trenér Lubomír Růžička.

BK OPAVA – BK JIP PARDUBICE 85:86 (29:20, 52:44, 67:59).
Body: Gniadek 15, Zbránek 13, Jurečka 12, Kvapil 10, Bujnoch 8, Klečka 8, Šiřina 8, Kouřil 6, Dragoun 5 – Burnett 26, Švrdlík 12, Kent 10, Pandula 9, Kohout 8, Scott 8, Nečas 6, Půlpán 5, Welsch 2. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Nejezchleb. Fauly: 19:21. Trestné hody: 23/19:22/14. Trojky: 12:6. Doskoky: 40:39. Diváci: 1250. Nejlepší hráč utkání: Burnett (Pardubice).

DEKSTONE TUŘI SVITAVY – BASKET FIO BANKA JINDŘICHŮV HRADEC 89:71 (20:15, 39:35, 67:48).
Body: Slezák 22, Kotásek, 17, Puršl 14, Pavlovič 10, Kovář 8, Jelínek 8, Marko 5, Smithson 5 – Tawiah 13, Zuzák 10, Jones 10, Šoula 8, Turner 8, Fait 7, Stegbauer 4, Bašta 3, Kantůrek 3, Lawhorn 3, Novák 2. Rozhodčí: Hošek, Kurz, Holubek. Fauly: 17:13. Trestné hody: 12/7 – 19/12. Trojky: 12:5. Doskoky: 36:38. Diváci: 600. Nejlepší hráč utkání: Kotásek (Svitavy).