Hřebci se představí proti svému bývalému spoluhráči z loňské sezony. Američan Douglas Webster letos hájí barvy Steelers. Quarterback Ostravy je jedním z klíčových mužů ostravského týmu.

„Bude to specifické a uvidíme, jak to dopadne,” uvedl hlavní trenér Pardubic Petr Košťál. „Kluci ho znají, jsou kamarádi, takže všichni víme, co od Douga můžeme čekat. Ale to jsme věděli i v základní části a víte, jak to dopadlo,” narážel Košťál na prohru 19:42.

Na východě Čech tak ví, že Ostrava bude v semifinále favoritem. To ale neznamená, že by Stallions boj o účast v Czech Bowlu vzdali. „Určitě nepojedeme s poraženeckou náladou. Šance na úspěch je vždy, i když všichni víme, že Ostrava je favoritem,” potvrdil Košťál.

Hřebcům se jako jediným podařilo v letošní sezoně porazit Prague Lions. Že by Steelers svého soupeře podcenili, tak nehrozí. „To, že porazili Lions je pro nás ještě větším impulzem nic nepodcenit. Musíme být maximálně připravení,” potvrdil hrající manažer Steelers Adam Synáček.

Hřebci ve vzájemném zápase dokázali držet krok pouze v prvním poločase. „Je otázka, jestli něco můžeme udělat lépe, protože jsme nehráli špatně, až v závěru jsme to nezvládli fyzicky, hodně bodů jsme dostali až v poslední čtvrtině, jinak nebyl rozdíl ve skóre tak velký. Je otázkou, jestli jsme schopní se takhle v závěru sezony fyzicky zlepšit. Ale je třeba být dobře připravený i psychicky a zvládnout těžší chvíle,” uzavřel Košťál.

Semifinále se hraje na jeden vítězný zápas. Vítězové semifinále se představí 20. července na Městském stadionu v Ostravě v bitvě o titul. Jedno je jisté, po dlouhé době uvidíme nového držitele mistrovského poháru. Prague Black Panthers se totiž letos soustředí na rakouskou ligu.

Semifinále Paddock ligy:
Pátek 5.7. 17:00 Prague Lions - Vysočina Gladiators (ČT Sport)
Sobota 6.7. 15:00 Aquaponik Ostrava Steelers - Pardubice Stallions (Ostrava - Mariánské hory)