Ve spolupráci s městem Pardubice začala oprava východní tribun, jezdci se dočkají nových šaten. Napilno mají v současnosti i všichni, kteří zabezpečují distribuci vstupenek. Vzhledem k dnešním elektronickým možnostem sítě ticketportal je dosažitelnost získání jakékoliv vstupenky prakticky omezená jenom rychlostí, s jakou si pro ni divák přijde.

Pardubický stadion je velký, takže vstupenky lze ještě koupit prakticky ve všech cenových relacích od 150 do 800 korun. V Pardubicích se vstupenky kupují především v předprodeji informačního centra u Zelené brány a na stadionu Zlaté přilby ve Svítkově.

Každý den se proměňuje startovní listina závodu. Denně se totiž konají někde  závody, kde startují jezdci přislíbení Zlaté přilbě. Sem tam však závod nedopadne pro jezdce dobře a někteří již dnes vědí, že svůj start v Pardubicích budou muset oželet.

Na startovní čáru se určitě nepostaví Martin Vaculík. Tento slovenský jezdec, mistr republiky z roku 2007 doplatil zlomením nohy na pád v poslední extralize ve Slaném, Švéd Peter Karlsson zase upadl v pondělí v Anglii, podle posledních zpráv si zlomil klíční kost a také on do Pardubic nepřijede.

Naopak definitivně potvrdili svou účast dva jezdci elitní osmičky Grand Prix Kenneth Bjerre a Fredrik Lindgren. Skvělý kousek se povedl Evženu Erbanovi, manažerovi závodu v Coventry, krátce před začátkem posledního závodu o postup do Grand prix 2010. Zde se dohodl na startu s Chrisem Holdrem a ten vzápětí do elitní soutěže postoupil.

Skoro jistý je už i start dalších jezdců světové elitní patnáctky Sebastiana Ulamka a Grzegorze Walaska, probíhá jednání s Chrisem Harrisem a Hansem Andersenem.

Jisté je, že startovní pole bude na úrovni a diváci si jistě přijdou na své. 

(pm, jma)