Tradičně se uskutečnilo jako memoriál Oldřicha Lišky, jednoho ze zakladatelů tohoto sportu.
O úspěších Lenky Štěrbové mladší jsme informovali již včera. Kromě ní se však na jihu Čech představili další plavci z SCPA Pardubice.
Z dalších pardubických plavců stojí za zmínku výsledky především sestry letos v ženách i dorostu kralující Lenky Štěrbové, teprve desetileté Michaely. Ta mezi mladšími žákyněmi vybojovala druhé místo v závodě na 1 km, kdy byla poražena až v cílové rovince vlastní chybou orientace. Na třech kilometrech již suverénně kralovala.

Na stupních vítězů ve svých kategoriích stála také Lenka Štěrbová starší, která v kategorii ženy masters do 40 let zvítězila na 5 km i na 3 km. Druhá za Lenkou v závodě na 3 km ve stejné kategorii skončila další pardubická plavkyně Eva Teclová. Jiří Kalhous, který rovněž jako Lenka zvítězil v obou disciplínách na 5 a 3 km (v kategorii masters muži nad 60 let). Velkou škodou pro pardubické plavání podle trenéra Tomáše Neterdy byla neúčast Petra Matěny, který se dlouhodobě připravoval na dvacetikilometrový maraton a kterého zradilo tolik potřebné zdraví.

Tomáš Neterda