Po Richardu Wolfovi, který si vybojoval postup do semifinále minulý týden v rakouském Murecku, uspěli v dalším kvalifikačním závodě Hynek Štichauer a Filip Šitera. Na dráze v severoněmeckém Stralsundu oba sice nezačali nejlépe a ve své první jízdě vybojovali pouhý bod. Ve druhé sérii jízd se pak oba naši jezdci utkali ve vzájemném souboji a úspěšnější byl Šitera, který získal dva body, Štichauer opět pouze jeden. Pardubický plochodrážník však ve druhé části závodu exceloval. V dalších třech jízdách již ztratil jediný bod a celkově obsadil páté místo. Šitera projížděl ve všech svých zbývajících jízdách na druhém místě, získal tak celkově o bod méně než jeho reprezentační kolega, ale i on postupuje do dalších bojů. Do semifinále se kvalifikoval i další jezdec ze soupisky pardubické Zlaté přilby Polák Adrian Gomolski, ten skončil celkově druhý.

Naši jezdci se spolu s šesticí dalších postupujících představí v semifinálovém závodě, který se uskuteční 5. července v německém Diedenbergenu.

Kvalifikační boje ještě čekají příští neděli v ukrajinském Lvově dvojici Luboš Tomíček, Jan Jaroš, o den dříve se však již rozhodne o prvních finalistech v rakouském Natschbachu a tam se představí spolu s Richardem Wolfem nasazení loňští finalisté Josef Franc a Aleš Dryml.

Výsledky:

1. Renat Gafurov (Rusko) 14,
2. Adrian Gomolski (Polsko) 13,
3. Roman Považny (Rusko) 12,
4. Claus Vissing (Dánsko),
5. Hynek Štichauer (Česko) oba 10,
6. Roberto Haupt (Německo),
7. Kamil Brzozowski (Polsko),
8. Filip Šitera (Česko) všichni 9,
9. Jannick de Jong (Holandsko) 8,
10. Tobias Busch (Německo),
11. Daniel Pytel (Polsko) oba 7,
12. Klaus Jakobsen (Dánsko) 5,
13. Joni Koskinen (Finsko),
14. Matic Voldrih (Slovinsko) oba 3,
15. Oleksandr Borodaj (Ukrajina),
16. Jari Makinen (Finsko) oba 0.