Štichauer vyjezdil ve Slaném čtrnáct bodů

Slaný - Pardubičtí plochodrážníci ve čtvrtém závodu extraligy ve Slaném jen o bod druzí, nejvíc bodoval mladý Štichauer

21.6.2008

Hynek ŠtichauerFoto: DENÍK/Jaroslav Mach

Plochodrážníci pražského Olympu vyhráli čtvrtý závod letošního mistrovství České republiky a mají před posledním závodem první části, který se jede 10. července ve Mšeně největší naději na vítězství v první polovině soutěže.

Druhé místo obsadili pardubičtí plochodrážníci, kteří za Olympem zaostali o jediný bod a až příliš jim chyběl v úterním závodě švédské ligy zraněný Lukáš Dryml jehož body týmu chyběly. Vynikající výkon sice podal Hynek Štichauer dvě jízdy vyhrál, čtyřikrát obsadil druhé místo a stal se nejlepším juniorem závodu. Nezklamal ani Matej Ferjan. Bodový zisk Aleše Drymla ovlivnilo jedno vyloučení když pro defekt nestihl start jízdy. Zklamání připravil pardubickým příznivcům Tomáš Suchánek. Závodník jeho kvalit by měl vybojovat více než tři body. Jaroslv Petrák zaskakující za Lukáše Drymla připsal body dva a byl překvapivě mezi pátými jezdci týmu na druhý nejúspěšnější. Třetí skončili domácí a čtvrté místo obsadili plzeňští plochodrážníci.

Tento výsledek určil, že do druhé části soutěže se již zcela určitě nekvalifikuje nejúspěšnější tým posledních pěti let AK Slaný. Středočeši sice nadále využívali služeb dvou vynikajících povolených zahraničních jezdců, ale vzhledem ke skutečnosti, že za cizince musel být považován od letošního roku i Slovák Vaculík ztratili jednu ze svých výhod., protože tento jezdec dokázal eliminoval kvalitní české jezdce ostatních týmů. Ty Slanému chybějí a protože včera opět bodovali jenom zahraniční jezdci Zabik a Vaculík je jasné, vzhledem k tomu, že Slaný má odjety všechny čtyři závody a v posledním kole má volný los, že nepostoupí do druhé části soutěže mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

Výsledky: 1. PSK Olymp Praha 41 (L. Tomíček 12, A. Rymel aj. Franc po 9, R. Wolff 6, M. Kůs 5), 2. ZP Pardubice 40 (H. Štichauer 14, M. Ferjan 13, A. Dryml 8, T. Sucháne k 3, J. Petrák 2), 3. AK Slaný 39 (K. Zabik 17, M. Vaculík 16, M. Málek 5, P. Linhart1, M. Dudek 0), PK Plzeň 35 ( D. Jeleniewski 11, F. Šitera a M. Jablonski po 10, J. Holub 2, J. Štrobl a M. Hádek po 1)

Průběžná klasifikace: 1. PSK Olymp 11, 2. ZP Pardubice 8 (oba 137 pomocných bodů), 3. AK Slaný 5 (127), 4. PK Plzeň 5 (122), 5. PDK Mšeno 5 (95) (pm, jma)

Autor: Jaroslav Mach

21.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
20

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.