Velký sál KD Hronovická přivítá 35 oceněných sportovců, družstev či trenérů. Pamatuje se i na tělesně postižené sportovce, kteří rovněž dosahují obdivuhodných výsledků, místo je i pro sportovní legendy.

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka se uskuteční podruhé za sebou i za účasti veřejnosti. Máme v redakci ještě pozvánky pro vážné zájemce, kteří chtějí být u toho, kteří chtějí na vlastní oči spatřit sportovní naděje, zblízka poznat známá i méně známá jména.

Nominovaní sportovci budou vyhlášeni bez určení pořadí, ale vítěze má čtenářská anketa Pardubického deníku. Do naší redakce přišlo hodně hlasů. Vyhlášen bude jen vítěz ankety a jeho jméno padne až na samotném vyhlášení. Přesto již dnes prozradíme pět největších favoritů, kteří získali u čtenářů největší podporu (podle abecedy): Handlovič (veslování), Kárníková (atletka), Petrásková (softbalistka), Spálenský (kanoista), Starý (hokejista). Jeden z nich dostal 262 hlasů a anketu vyhrál. Kdo to bude? O tom se může přesvědčit každý na vlastní oči. Podařilo se nám zajistit totiž pozvánky pro veřejnost (k vyzvednutí v úterý v naší redakci na tř. Míru).

Vidět sportovní elitu Pardubicka, z nichž někteří aspirují i na olympiádu v Londýně, stojí za to vidět na vlastní oči. Proč by neměli mít podporu svých příznivců, proč by hokejista Jan Starý neměl mít podporu „svých“ hokejových příznivců?

Středeční vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka má začátek v 16.30 hodin, ale místa je samozřejmě třeba zaujmout mnohem dříve, cca v 16.15 hodin, přetím spolkne nějaký čas uložení oblečení v šatnách. Celý program moderuje Radek Šilhan (TV Prima), v doprovodném programu vystoupí Helena Zeťová, David Deyl, Helena – artistická show.

Vyhlašovatelem této akce je Pardubická sportovní organizace ČSTV, Sportovní komise Rady města Pardubic, Pardubický deník, ČOK – CZ produkční a marketingová společnost. Generálními partnery celého projektu je Česká spořitelna a ČEZ, hlavním partnerem Tip sport, sázková kancelář.

Mezi sportovci je zejména v mládežnických kategoriích řada talentovaných sportovců a současně studentů Sportovního gymnázia Pardubice

Za pozornost stojí i ocenění sportovní legendy – hokejisty Vladimíra Martince, který se zlatým písmem zapsal do historie československého a pardubického hokeje.

Jedno je jisté – tolika úspěšnými sportovci se může pochlubit málokteré město v České republice.