V utkání, ve kterém již o nic nešlo, Studánka zvládla koncovku. Přesně tu fázi hry, která jim ve dvou předchozích zápasech nevyšla.

„Ano zápas nic neřešil, co se týče umístění. Ale je jasné, že každý chce vyhrát. Proto jsem rád, že tentokrát jsme zvítězili my. Prohrát smolně i potřetí, by už fakt bolelo,“ tuší pardubický trenér Roman Chocholouš.

Jeho svěřenkyně se opět nevyhnuly jednomu katastrofálnímu úseku. Dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny vedly 15:10, aby úvodní dějství prohrály 20:16!

„Byli jsme nahoře, tak jsem holky na palubovce trochu prostřídal. Do utkání totiž nenastoupila Petrásková a rovněž Habětínková nebyla úplně fit. Nechal jsem rozehrávat Catu Quintanovou, vyměnil jsem dlouhé hráčky. Jenže děvčata, co přišla na hřiště, udělala nějakou chybu. Buďto udělaly ztrátu, nechytily přihrávku nebo nedaly lehký koš. Změnami jsme ztratili tempo hry. Ony v tu chvíli nebyly rovnocennou náhradou,“ přiznává kouč.

Ve druhé polovině zápasu už to byla stejně Pliska jako na začátku. Dohnala ztrátu a už ve třetí části se před soupeřky několikrát přehnala.

„V poločasové pauze jsme si rozebrali chyby a holky se jich už vyvarovaly. Ba co více. Snažily se je napravovat,“ konstatoval potěšeně Roman Chocholouš.

Zdá se, že přestávková diskuze zabrala. Studánka totiž v závěrečném kvartálu ani jednou neprohrávala.

„To je pozitivní krok. Děvčata se nenechala v žádné situaci zlomit. Vedení si zkušeně pohlídala. Potvrdila se skutečnost, že v dolní skupině se daly sehrát vyrovnané duely. Až na jednu hroznou čtvrtku na Valosunu, kdy nám utekl celý zápas, jsme odehráli rovnocenné partie,“ kvituje tento fakt Chocholouš.