V Ostravě přitom pardubičtí vedli o dva góly, když skórovali dvakrát během osmi vteřin. Pak ovšem zápas ovládl domácí tým (7:3).

„Povedl se nám vstup do utkání, bohužel jsme na něj pak herně nedokázali navázat. Vítkovice si svůj vybudovaný náskok zkušeně pohlídaly. Jsem rád, že jsme zápas nezabalili a všichni jej poctivě odpracovali až do konce, musíme ale přestat být na soupeře tak hodní. Definitivní zlom přišel ve třetí třetině, kdy jsme v přesilovce nastřelili dvě tyčky a domácí to pak potrestali,“ uvedl pardubický trenér Ladislav Štancl.

V duelu proti Chodovu Sokolu nevyšla již první třetina. Ze třinácti střel skončilo pět v pardubické brance. Hosté celkem v utkání skórovali dvanáctkrát (1:12).

„Z naší strany bohužel není co hodnotit. Byla to jasná ukázka toho, jak se nekoncentrovaností a chybami dá prohrát zápas během první třetiny. Za stavu 0:5 se s Chodovem hraje už opravdu těžko. Soupeř nás předčil přístupem a aktivitou, a to i za rozhodnutého stavu. Máme týden na to, abychom se vzpamatovali a zapracovali na nedostatcích,“ řekl po utkání trenér Štancl.

Vítkovice - Pardubice 7:3
Fakta - branky a nahrávky Pardubic: 14. Kourek (Pakosta), 14. Žáček (Teichman), 33. Janeček (Šmíd). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 120. Třetiny: 2:2, 3:1, 2:0. Sokol Pardubice: Levínský (Haleš) – Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

Pardubice - Chodov 1:12
Fakta - branky a nahrávky Pardubic: 35. Kourek (Dlesk). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 280. Třetiny: 0:5, 1:1, 0:6. Sokol Pardubice: Levínský (Haleš) – Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Weinelt, Krigovský, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Petržela.